Warta Poznań wygrała z Chrobrym Głogów

Jacek Pałuba
Adrian Bartkowiak (z lewej) i Adam Mójta nie żałowali sił w boju z Chrobrym Głogów Waldemar Wylegalski
Piłkarze poznańskiej Warty pokonali w meczu sparingowym drugoligowego Chrobrego Głogów 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola dla zielonych zdobył Alain Ngamayama. Poznaniacy mogli wygrać wyżej, ale w kilku sytuacjach zabrakło im szczęścia.

Pojedynek na sztucznej nawierzchni boiska przy Cytadeli rozpoczął się z opóźnieniem, bo ekipa z Głogowa, ze względu na śnieżne zamiecie, miała problemy z dotarciem do Poznania. Od początku meczu, na trudnym, zaśnieżonym boisku, lepiej prezentowali się podopieczni trenera Jarosława Araszkiewicza. Już po dwóch minutach poznaniacy mogli prowadzić, bo dwukrotnie szanse miał Paweł Piceluk, ale za każdym razem na posterunku był głogowski bramkarz.

W kolejnych akcjach do dobrych pozycji dochodzili Bartosz Bereszyński i Tomasz Magdziarz, ale ich strzały były mało precyzyjne. Po kwadransie goście też znaleźli się pod bramką Jakuba Słowika, ale żaden z zawodników Chrobrego nie zamknął akcji. Gracze Warty próbowali tez strzałów z daleka, ale bez rezultatu. W końcu w 39. minucie gola dla poznaniaków zdobył Alain Nagamayama, wykorzystując podanie Bereszyńskiego. Pomocnik zielonych strzelił tuż przy słupku z 15 metrów.

- Szkoda że nie wykorzystujemy wypracowanych sytuacji podbramkowych. To mnie nadal martwi, ale mam nadzieję, że wkrótce to się zmieni - mówił w przerwie sparingu trener Jarosław Araszkiewicz.

W drugiej połowie na boisku pojawiło się ośmiu kolejnych graczy Warty. Także w ekipie Chrobrego zagrali inni zawodnicy. W tej części mecz był bardziej wyrównany, niż w pierwszych 45 minutach. Zieloni znowu mieli kilka okazji, ale nie potrafili już trafić do siatki rywali i pokonali głogowską drużynę 1:0.

W sobotę 18 lutego Warta rozegra kolejny sparing. Tym razem zagra w Wągrowcu z Nielbą na boisku przy ul. Kościuszki (początek o godz. 12.30).

Warta Poznań - Chrobry Głogów 1:0 (1:0)
bramka: 1:0 - Alain Ngamayama (39).
Warta: Słowik (46. Radliński) - Białożyt (46. Wichtowski), Jasiński, Sobieraj (46. Otuszewski), Mójta - Magdziarz (46. Jakóbowski), Bartkowiak (46. Grzeszczyk), Ngamayama, Reiss (63. Piceluk), Piceluk (46. Ciarkowski) - Bereszyński (46. Giel).