AME w Futsalu: Awans męskich drużyn do 1/8 finału, akademiczki przegrały tym razem z Francuzkami!

Trener futsalistek UAM Poznań, Wojciech Weiss, nie miał po wtorkowym meczu wesołej miny Fot. Paweł Adler
W trzecim dniu Akademickich ME nasze męskie drużyny nie wygrały meczów, ale mimo to wywalczyły awans do 1/8 finału poznańskiego turnieju.

W rywalizacji mężczyzn zakończyły się zmagania grupowe. Futsaliści z Uniwersytetu Ekonomicznego z Poznania zremisowali z Muenster University z Niemiec 5:5 i awansowali z drugiego miejsca w grupie do dalszej rywalizacji.

Natomiast futsalistki UAM Poznań przegrały swój drugi mecz w turnieju z drużyną Rouen University z Francji 1:5.
Wtorkowe zmagania zaczęły się dla nas od pojedynku futsalistów UE z Muenster University. Polacy do przerwy prowadzili 3:0. W drugiej połowie Niemcy zaczęli odrabiać straty, pomimo że Polacy strzelili na 4:1. Na sześć minut przed końcem meczu było jeszcze 5:2, ale rywale zza naszej zachodniej granicy strzelili trzy bramki i pojedynek zakończył się rezultatem 5:5.

– Musimy poprawić naszą grę obronną. Nad poprawą tego elementu musimy jeszcze popracować w trakcie kolejnego treningu i odprawy meczowej. Teraz czekamy na wiadomości, kto będzie naszym kolejnym rywalem – mówił po spotkaniu Bogdan Sękowski, trener UE.

Swój drugi mecz w turnieju przegrały zawodniczki z UAM Poznań (1:5 z Rouen). – Liczyliśmy na więcej. Bardzo słabo zagraliśmy w pierwszej połowie – przyznał trener poznańskich akademiczek, Wojciech Weiss.

Środa będzie dniem przerwy w rywalizacji mężczyzn. Natomiast nasze reprezentantki z UAM zmierzą się z Ege University z Turcji (hala PP, godz. 18). W czwartek w 1/8 finału UE zagra z francuskim University of Evry (hala AWF, godz. 14), a męski UAM z Istanbul Uniersity (hala PP, godz. 18).

Wyniki Akademickich ME w Poznaniu

mężczyźni: Uni Paris Sorbonne (FRA) – UAMPoznań (POL) 5:3, Hitit Uni (TUR) – Uni of Split (CRO) 4:6, Uni of Munster (GER) – UE Poznan (POL) 5:5, Sumy State Uni (UKR) – Darmstadt TU (GER) 10:1, Norway SE (NOR) – Uni of Evry (FRA) 4:4, Istanbul TU (TUR) – Siberian Uni (RUS) 1:5; kobiety: Ege Uni (TUR) – Leuven Uni (BEL) 8:2, Rouen Uni (FRA) – UAM Poznań (POL) 5:1.