Nie przegap
  Tylko u nas!

  Krystyna Janda: Muszę się skupić, żeby nie dostać medalu partii PiS

  Rozwiń
  Casting do "Chronology": 500 chętnych walczy o angaż w...

  Casting do "Chronology": 500 chętnych walczy o angaż w filmie [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Cyprian Łakomy

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Piątkowy casting do thrillera "Chronology" w poznańskiej Scenie Na Piętrze
  1/24
  przejdź do galerii

  Piątkowy casting do thrillera "Chronology" w poznańskiej Scenie Na Piętrze ©Waldemar Wylegalski

  Trwa nabór statystów do amerykańskiego thrillera "Chronology", do którego zdjęcia kręcone będą we wrześniu w Poznaniu. Na piątkowy casting w Scenie Na Piętrze zapisało się ponad 500 osób. To znacznie więcej niż przypuszczali organizatorzy.
  "Chronology" będzie thrillerem historycznym. Choć nieznana jest jeszcze obsada, ani nazwisko reżysera, zainteresowanie przerosło oczekiwania producentów.

  - Spodziewaliśmy się maksymalnie 100 uczestników, a tymczasem do castingu zgłosiło się ponad 500 osób - mówi Aleksandra Cyganek z pionu produkcyjnego agencji GPD, koproducenta filmu. Cyganek zdradza, że zgłoszenia napływają w dalszym ciągu, mimo iż termin ich nadsyłania minął w czwartek.


  Na casting przyszły osoby w różnym wieku. Przeważnie młodzież licealna i studenci, rzadziej osoby starsze albo dzieci. Wszyscy liczą na to, że to im uda się przejść pomyślnie przejść eliminacje, choć GPD poszukuje przede wszystkim statystów i nikt nie wymaga od nich chwalenia się umiejętnościami aktorskimi.

  - Jestem specyficzna, ale barwna - mówi o sobie Marta, jedna z uczestniczek. Przyznaje, że wiąże swoją przyszłość ze światem mediów i kultury. Wylicza osiągnięcia: komponowała muzykę do spektaklu podczas krakowskiego festiwalu teatrów ulicznych, nagrała płytę z poznańskim składem hiphopowym Aifam, brała udział w kilku akcjach reklamowych. Zdawała też m.in. do łódzkiej filmówki, ale bez skutku. Ma nadzieję, że bogate doświadczenia będą dla niej przepustką na plan "Chronology".

  Podczas piątkowego castingu, producenci zbierają wyłącznie zdjęcia, które później utworzą tzw. bank twarzy. Spośród niego wybrane zostanie 20 osób, które wystąpią w filmie jako statyści. Nieliczni być może dostaną angaż w epizodach.
  Jakich twarzy poszukują twórcy "Chronology"?

  - Akcja scen kręconych w Poznaniu rozgrywa się w średniowieczu. Potrzebujemy więc twarzy, które wpiszą się w ten klimat. Niekoniecznie mocno "reklamowych", lecz w jakiś sposób niepowtarzalnych - tłumaczy Aleksandra Cyganek.

  Casting potrwa do godziny 19 w budynku Sceny Na Piętrze, przy ul. Masztalarskiej 8.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama