Menu Region

Jak PZU Życie unika wypłaty odszkodowań

Jak PZU Życie unika wypłaty odszkodowań

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Alicja Lehmann

12Komentarzy Prześlij Drukuj
Jak PZU Życie unika wypłaty odszkodowań

Ewa Wojtyniak walczy z PZU Życie o wypłatę świadczenia za pobyt w szpitalu. (© Waldemar Wylegalski)

Firmy ubezpieczeniowe wiedzą, jak obejść wypłatę odszkodowania lub świadczenia. Przekonała się o tym klientka PZU Życie, której ubezpieczyciel odmówił wypłaty świadczenia za pobyt w szpitalu.
Zobacz:
Komentarz dnia - zlote ubezpieczenia


Kobieta utrzymuje, że w umowie, którą podpisała, nie było żadnych zastrzeżeń co do przyczyn hospitalizacji. PZU nie chce się wypowiedzieć w tej sprawie, zasłaniając się tajemnicą ubezpieczeniową.

Czytaj także:

PZU Życie nie daje odszkodowania za zawał serca

Wspólnie pozwą PZU o wyższe renty z polis


Ewa Wojtyniak z Poznania była pracownicą Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego.
Zwolniła się z pracy w lipcu 2010 roku. - Zakład miał kłopoty i zalegał z wypłatą wynagrodzenia - opowiada Ewa. - Nie mogłam tak dłużej żyć. Wolałam się zwolnić sama i przez jakiś czas pobierać zasiłek dla bezrobotnych.

Kiedy jeszcze pracowała w ZNTK, ubezpieczyła się w ramach ubezpieczenia grupowego. Wykupione było w PZU Życie SA.

- Po odejściu z pracy kontynuowałam opłacanie składek - mówi Ewa. - Płaciłam po prawie 60 zł miesięcznie. Dla bezrobotnej to jest całkiem sporo.

Wszystkie składki opłacane były regularnie. Rok po zwolnieniu z pracy, w lipcu 2011 r. Ewa Wojtyniak trafiła do szpitala psychiatrycznego w Kościanie. Powodem jej przyjęcia na oddział była silna depresja spowodowana przygnębieniem i lękami związanymi z pracą i niemożnością znalezienia nowego miejsca zatrudnienia.

- Spędziłam tam prawie trzy tygodnie - mówi kobieta. - Z dokumentów ubezpieczeniowych wynikało, że za każdy dzień hospitalizacji dostanę 30 zł.

Wystąpiła do PZU Życie o wypłatę świadczenia, ale otrzymała odmowną odpowiedź. Z pisma, które dostała, wynikało, że świadczenie nie będzie wypłacone, bo PZU Życie nie ponosi odpowiedzialności za leczenie psychiatryczne. Powołuje się przy tym na ogólne warunki dodatkowego ubezpieczenia grupowego. - Przy podpisywaniu umowy, niczego takiego mi nie przedstawiono - utrzymuje kobieta.
1 »
12

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Tak nas rolują

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Cezar (gość)  •

Jeśli weźmiemy pod uwagę jak prywatyzowano PZU to nie ma się czemu dziwić czyje interesy są ubezpieczane. Liczy się tylko płacenie składek. Dojenie. Pokryjemy koszty twojego leczenia szpitalnego .... ha,ha,ha. Po to przecież się człowiek ubezpiecza, czyż nie ? Leczenie jest leczeniem. Każdy cymbał wie że leczenie występuje wtedy gdy ktoś jest chory. Nikt dla przyjemności nie trafia do szpitala. No ludzie ! W d...ie mają chorego hospitalizowanego Kowalskiego. To co jest warte takie ubezpieczenie? Nic. To jest iluzja ubezpieczenia. Niech frajer myśli, że jak go choroba złoży to będzie miał z tego zas...nego odszkodowania parę złotych na leki... ale oni nawet tego nie przyznają, bo w przypadku takiej choroby roszczenie nie przysługuje. Tylko jedno człowiekowi przychodzi na myśl. Każdy wie co.

odpowiedzi (0)

skomentuj

sas

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

sasa (gość)  •

PZU To k**** i złodzieje

odpowiedzi (0)

skomentuj

Odszkodowanie pomoc

+7 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gosc (gość)  •

Ubezpieczając się zyskujemy spokój, który wynika z przekonania, że jeśli przydarzy się nam wypadek, będziemy mogli liczyć na odszkodowanie.Ubezpieczalnie jednak niechętnie wypłacają nam naszą należność. Warto więc skorzystać z pomocy doświadczonych kancelarii prawnych. Polecam kancelarię Teodorowski & Wojtaszak - http://www.kancelaria-odszkodowania.pl

odpowiedzi (0)

skomentuj

zwolnienia z pracy i leczenie psychiki

+34 / -33

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Agata (gość)  •

A ile takich osób z PZU trafiło do psychiatryka po zwolnieniach ? Firma ponosi odpowiedzialność za tych ludzi , za złamane im zdrowie po tym co sie tam wyprawiało i wyprawia obecnie z ludźmi. Może zwyczajnie PZU ma już "uraz psychiczny" do ludzi leczących się w szpitalach psychiatrycznych ???

skomentuj

depresja

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

rozsadek (gość)  •

Depresja jest chorobą ale nie zalicza się do chorób psychicznych to zupełnie coś innego ale firmy ubezpieczeniowe mają wszystkich za chorych psychicznie i odmawiają wypłaty odszkodowania zabezpieczając sie paragrafem ,który mówi o chorobach psychicznych

odpowiedzi (0)

skomentuj

do: klient

+64 / -66

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

A. (gość)  •

Czy znasz te kobiete i jej stan zdrowia? Czy myslisz, ze w obliczu pelnych szpitali i klinik psychiatrycznych, przyjma na kilka tygodni kogos, kto nie jest powaznie chory? Chodzi o to, ze prawdopodonie NIE bylo dokladnie okreslone, co to ubezpieczenie obejmuje.

odpowiedzi (0)

skomentuj

bez tytułu

+80 / -87

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

klient (gość)  •

Teraz taka moda jest że jak ktoś ma wylecieć z pracy to idzie po zwolnienie do psychiatryka. I co, mają płacić
za to inni?
Jak coś nie obejmuje ubezpieczenie, to nie i już, trzeba czytać co się podpisuje. Przez takich naciągaczy jak ta kobieta są potem wysokie składki.

skomentuj

Acid

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Mania (gość)  •

PIerdol sie zadufany kutasie oby cie to spotkało

odpowiedzi (0)

skomentuj

ty oszuście z PZU

+16 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wariat (gość)  •

ooooo złodziej z PZU się odezwał

odpowiedzi (0)

skomentuj

dno

+88 / -94

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

klient firmy (gość)  •

Nie wypłacają bo muszą mieć na swoje "integracje" zakrapiane alkoholem. Na co sie wydaje w firmie krocie to na balangi. Kiedy kolejna ? Niebawem przed wyborami ?

odpowiedzi (0)

skomentuj

PZU Życie - nie dla żywych!

+88 / -91

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ubezpieczony frajer (gość)  •

Mam wrażenie że ubezpieczenie za pobyt w szpitalu i operacje to chwyt marketingowy-wcale nie tani. Ja również walczyłem z tą firmą o zapłatę za operację. Pomimo, że była w wykazie operacji za któree ubezpieczyciel powinien płacić, woziłem się z nimi przez 4 miesiące i w końcu wygrałem. Najlepsze jest to, że przy ubezpieczeniu PZU nie daje wykazu operacji, za które nie płaci, klient dowiaduje się dopiero po fakcie, że operacja szczęki nie spowodowana wypadkiem nie podlega ubezpieczeniu. I tak się nas robi w lolo. A PZU rośnie w siłę, podnosi stawki ubezpieczenia z powodu kosztów powodz. Co mnie to obchodzi, dlaczego ludziom, którzy przez lata płacą ubezpieczenie podwyższa się stawki , bo inni nigdy nie ubezpieczeni tracą majątek z powodu żywiołów. Ich wybór, ale pieniądze tych którzy płacą. Z twego wynika, że jestem frajer

skomentuj

kog

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

sss (gość)  •

a która firma płaci za pobyty w szpitalach psychiatryczych.

odpowiedzi (0)

skomentuj