Wielkopolska: Podpowiadamy, gdzie można znaleźć grzyby

Wielkopolska: Podpowiadamy, gdzie można znaleźć grzyby

Barbara Sadłowska

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Jeszcze dziś jutro i w czwartek w "Głosie Wielkopolskim" znajdziecie Państwo mapy nadleśnictw, które pomogą Wam, miłośnikom grzybów, w wyprawach do lasów nie tylko tych okolicznych i "oswojonych". Do dzisiejszego wydania dołączamy mapy nadleśnictw z okolicy Piły i Grodziska Wielkopolskiego: Zdrojowa Góra i Kaczory
Według prognoz sezon na grzyby ma się rozpocząć pod koniec września

Według prognoz sezon na grzyby ma się rozpocząć pod koniec września ©Piotr Krzyżanowski/Polskapresse

Z naszymi mapami w ręku można bez obaw zapuszczać się w głębsze ostępy, by nie rywalizować o co lepsze okazy z innymi fanami grzybobrania. Pogoda sprawiła jednak, że na wielkie leśne żniwa trzeba będzie trochę poczekać, bo kilka ostatnich niemal bezdeszczowych tygodni wysuszyło ściółkę i grzybów na razie jest mało.

CZYTAJ TEŻ:
SĄ JUŻ GRZYBY W WIELKOPOLSCE! ZOBACZ, GDZIE JE ZBIERAĆ!

Jedynie mieszkańcy północy Wielkopolski - powiatu pilskiego (warto więc przyjrzeć się dokładnie załączonym dziś mapom...) - mogą coś znaleźć w lesie. Przeważnie są to kurki, trochę koźlarzy.

Codziennie czekają na Państwa grzyboznawcy z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 19, w soboty i niedziele od 12 do 16 można do końca sezonu przynieść budzące wątpliwości okazy na ulicę Libelta, pokój 113. Warto zapamiętać te informacje, gdyż według prognoz grzyby powinny się pojawić w drugiej połowie września.

Jutro w dodatku "Z Głosem na grzyby" opublikujemy mapy nadleśnictw: Sieraków, Potrzebowice, Krucz i Wronki. Ostatniego dnia zamieścimy mapy nadleśnictwa Antonin i Oborniki.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo