Wielkopolska: Seria wypadków - dwie osoby zginęły

  Wielkopolska: Seria wypadków - dwie osoby zginęły

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Piątek na wielkopolskich drogach był wyjątkowo niebezpieczny dla kierowców. Zginęły dwie osoby. Jak mówią drogowcy, prawdopodobnie doszło do niektórych wypadków na skutek utrzymującego się już od kilku dni upału.
  Około południa do wypadku śmiertelnego doszło w Ostrobudkach, w powiecie rawickim. Kierowca skody octavii wjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w betonowy płot. Zginęło dwoje pasażerów: 35-letnia kobieta i 21-letni mężczyzna. Kierowca trafił do szpitala.

  - Takiego poranka już dawno nie miałem - mówił wczoraj dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. - W samych tylko godzinach porannych mieliśmy siedem poważnych wypadków, nie licząc kolizji.


  Zaczęło się od wypadku na ul. Starołęckiej, gdzie samochód wjechał w drzewo. Następnie o 6.20 drogowcy otrzymali zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty na ulicy Wołczyńskiej. Rowerzysta doznał poważnych obrażeń i trafił do szpitala.

  Po 9 doszło do zderzenia dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic Nad Wierzbakiem oraz Al. Wielkopolskich. Przez jakiś czas był tam zablokowany ruch samochodowy. Ofiary wypadku również trafiły do szpitala.

  Tuż po 9 doszło do potrącenia pieszego na przejściu na skrzyżowaniu ulic Jeżyckiej i Dąbrowskiego. Pieszy został odwieziony do szpitala.

  Do kolejnego wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic Noskowskiego i Libelta w centrum miasta. Zderzyły się tam dwa samochody. Przyczyną była prawdopodobnie nadmierna prędkość obu pojazdów.

  Kolejny wypadek również około godziny 9 rano miał miejsce na ulicy Warszawskiej. Sprawcą wypadku był kierowca samochodu osobowego volkswagen. Po 10.00 rozkojarzony kierowca samochodu osobowego potrącił pieszego tuż na Moście Dworcowym.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo