Poznań: Fotel prezydenta i zastawa królowej - dla każdego

  Poznań: Fotel prezydenta i zastawa królowej - dla każdego

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Restauracja Villa Magnolia z zewnątrz

  Restauracja Villa Magnolia z zewnątrz ©Fot. Sławomir Seidler

  Kto z nas nie chciałby jadać na takiej zastawie jak królowa Elżbieta, albo zasiadać na złoconych fotelach, takich samych, jakie stoją w Białym Domu w Waszyngtonie?. Wydaje się to niemożliwe! A jednak. Taką okazje ma każdy, kto przyjdzie zjeść do Villi Magnolii w Poznaniu.
  Restauracja Villa Magnolia z zewnątrz

  Restauracja Villa Magnolia z zewnątrz ©Fot. Sławomir Seidler

  Niektórzy wchodzą tylko po to, żeby zobaczyć wystrój tej restauracji, inni wracają, bo zasmakowały im przysmaki serwowane przez szefa kuchni.

  Rzadko jednak kto wie, że siedzi na specjalnych krzesłach i je nie tylko z porcelany wybornego gatunku i sztućcami produkowanymi przez światowej sławy firmę, ale takiej samej jak koronowane głowy i prezydenci.

  Villa Magnolia jest obecnie jedną z najstarszych działających poznańskich restauracji.
  Mieści się tuż obok parku Wilsona, w willi z 1929 roku zaprojektowanej przez prof. Władysława Czarneckiego, ówczesnego architekta Miejskiego. Projekt nadzorował sam prezydent Cyryl Ratajski. Już wtedy cały parter został przeznaczony na restaurację i tak pozostało do dzisiaj.

  Obecni właściciele tak zaprojektowali wystrój, by przypominał on stare weneckie wille. Można tam znaleźć na przykład stary piec do gotowania ze starymi garnkami sprowadzony prosto z Włoch i 100-letnie drzewo oliwkowe.

  - Stoły i krzesła zostały wykonane w Turynie, są ręcznie rzeźbione i pokryte prawdziwym zlotem - opowiada Bartłomiej Kamiński, menadżer restauracji. - Takimi samymi krzesłami urządzono jadalnię prezydenta USA w Białym Domu. Natomiast porcelana jakie używamy pochodzi z Anglii z manufaktury "Dudson" istniejącej od 1800 roku. Jada z niej królowa angielska. Wybraliśmy je dlatego, że doskonale pasują do wystroju i są znakomitej jakości.

  PRZECZYTAJ TAKŻE: W ten weekend "Poznań za pół ceny": zobacz oferty

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo