Poznań: Niedługo popływamy pod gołym niebem

  Poznań: Niedługo popływamy pod gołym niebem

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Na „Chwiałce” dorośli będą mogli popływać w basenie o wymiarach olimpijskich, a dzieci pobawić się w brodziku

  Na „Chwiałce” dorośli będą mogli popływać w basenie o wymiarach olimpijskich, a dzieci pobawić się w brodziku ©Sławomir Seidler

  Poznaniacy, którzy lubią pływać, będą mogli niedługo w gorące dni ochłodzić się nad wodą w centrum miasta. Za niespełna dwa tygodnie powinny już być czynne odkryte baseny.
  Na „Chwiałce” dorośli będą mogli popływać w basenie o wymiarach olimpijskich, a dzieci pobawić się w brodziku

  Na „Chwiałce” dorośli będą mogli popływać w basenie o wymiarach olimpijskich, a dzieci pobawić się w brodziku ©Sławomir Seidler

  - Wszystko zależy od pogody, ale planujemy udostępnić pływalnie poznaniakom 15 czerwca - mówi Stanisław Hoffa, kierownik basenów POSiR-u przy ul. Chwiałkowskiego.

  Miłośnicy sportów wodnych w tym roku będą mieli do swojej dyspozycji trzy baseny. Największy z nich - o wymiarach olimpijskich - ma osiem torów, 50 metrów długości i trzy metry głębokości. Osoby, które uczą się dopiero pływać lub chcą się jedynie trochę ochłodzić, mogą skorzystać z basenu średniego o metrze głębokości i wymiarach 25 na 15 metrów.


  "Chwiałka" ma również ofertę dla dzieci. Najmłodsi będą mogli popluskać się w brodziku. Kąpieli będzie towarzyszyć dodatkowa zabawa, ponieważ staną w nim również dwie zjeżdżalnie.

  Osoby, którym znudzi się pływanie będą mogły zagrać w piłkę plażową, pójść coś zjeść do punktu gastronomicznego lub poopalać się na zadrzewionej łące.
  Bilet wstępu na teren kompleksu kosztuje 8 zł (normalny) i 6 zł (ulgowy). Grupy zorganizowane, kolonie lub półkolonie zapłacą 3 zł. Maluchy do lat trzech i wychowankowie Domów Dziecka wejdą na obiekt za darmo.

  Pływalnia będzie otwarta co dziennie od godz. 9 do 19. W godzinach 6-9 i 19-21 na dużym basenie będą wydzielone tory. Za godzinny bilet zapłacimy 8 złotych.
  Poznaniacy, chcący popływać w gorące dni, będą się mogli również wybrać na basen w parku Kasprowicza, w pobliżu Areny. Pływalnia zostanie otwarta najwcześniej 15 czerwca. Znajdują się tam trzy duże baseny. Dzieci pobawią się w brodziku lub popływają na wodzie w dużej dmuchanej piłce. Na terenie kompleksu znajdzie się również boisko do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej. Pływalnia otwarta będzie w godzinach 9-18. Za wstęp zapłacimy 7 zł (bilet ulgowy) lub 8 zł (normalny).

  Poznańskie kąpieliska
  W Poznaniu i okolicach znajduje się wiele miejsc, w których można popływać i odpocząć od miejskiego zgiełku. Sezon na nich rozpoczyna się 15 czerwca.
  Poznaniacy mogą wybrać się nad Maltę. Czekają tam na nich atrakcje sportowe i wiele miejsc spacerowych. Poznań jest miastem, w okolicach którego leżą aż cztery jeziora. Najczystsze z nich to Strzeszynek. Na wypoczywających czekają tam dwie plaże i wypożyczalnia kajaków. Można się też wykąpać w Rusałce, w Jeziorze Kierskim i Niepruszewskim.

  Czytaj także: Poznań: Na Ratajach powstanie basen

  Czytaj także: Poznań: Co Termy mają w środku? Sprawdź sam!

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo