Finanse: Kredyt tańszy z dodatkami?

  Finanse: Kredyt tańszy z dodatkami?

  Katarzyna Wozińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wydaje się niemożliwe, aby wyjść z banku wyłącznie z kredytem mieszkaniowym bez walizki innych produktów bankowych. Da się to zrobić, ale zamiast bagażu z kontem, kartami, ubezpieczeniami i różnymi pomysłami na inwestycję, klient wyniesie co najmniej o połowę wyższą marżę kredytu.
  TU PRZECZYTASZ JAK SPRAWIĆ< BY ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA BYŁA WIĘKSZA

  W większości przypadków banki deklarują, że kredyt hipoteczny bez dodatków jak najbardziej da się zaciągnąć. Ale czy faktycznie warto? Z 20 ofert bankowych, jakim przyjrzeli się analitycy Open Finance wynika, że w prawie co trzecim marża "gołego" kredytu jest co najmniej dwa razy wyższa niż w wersji z maksymalnym pakietem dodatkowych produktów.

  Pod uwagę wzięto trzydziestoletni kredyt złotowy na 90 proc. LtV w wysokości 270 tys. zł dla trzyosobowej rodziny z dochodami netto 6 tys. zł.

  W Allianzie marża bez cross-sellu (cross-selling to nic innego, jak sprzedaż produktów czy usług powiązanych z innym zakupem) wzrasta dla takich klientów z 1,7 do 3,4 pkt proc. (p.p). HSBC zwiększyłby dla nich marżę z 0,99 do 1,99 p.p. Lukas Bank z 1,1 do 2,2 p.p., a mBank i MultiBank z 1,6 do 3,2 p.p. W Deutsche Banku PBC jest jeszcze większe przebicie, bo marża skacze z 1 do 2,3 p.p.

  Nie wszędzie taka różnica
  Choć jest też kilka banków, gdzie różnice te nie są tak rażące. W Millennium zmiana jest niewielka, marża wzrasta z 1,39 do 1,69 p.p., ale bank bezwzględnie wymaga ubezpieczenia na życie. Jeśli nie z banku, to wykupionego gdzie indziej.

  Niewielką zmianę - z 1,5 do 1,8 p.p. - zaproponuje bez cross-sellu Bank Pocztowy. W Banku BPS nie ma sprzedaży wiązanej, a w Pekao Banku Hipotecznym po dodaniu innych produktów marża odsetkowa, zamiast spadać, wzrasta z 1,5 do 1,75 p.p. Z kolei w Pekao bez cross-sellu kredytu wziąć nie można. Klient musi zdecydować się co najmniej na założenie darmowego konta internetowego, które regularnie będzie zasilał minimum kwotą w wysokości raty kredytu.

  TU ZNAJDZIESZ WSZYSTKO O NIERUCHOMOŚCIACH W WIELKOPOLSCE
  1 »

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tani kredyt hipoteczny

  basia555 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

  Polecam aukcje-
  Otwierając swoją aukcję podajesz informacje na temat poszukiwanego produktu finansowego (np. kredytu hipotecznego). Twoja aukcja jest zaproszeniem, które kierujesz do banków:...rozwiń całość

  Polecam aukcje-
  Otwierając swoją aukcję podajesz informacje na temat poszukiwanego produktu finansowego (np. kredytu hipotecznego). Twoja aukcja jest zaproszeniem, które kierujesz do banków: szukam kredytu – czekam na oferty.
  Na podstawie określonych przez Ciebie parametrów (kwota kredytu, ilość rat, itp.), banki uczestniczące w serwisie będą składały Ci swoje propozycje. W aukcjach uczestniczą największe banki w Polsce.

  pozyczka.oni.cczwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo