Poznań: Przeciwnicy sprzedaży Lotosu protestowali na Rondzie...

  Poznań: Przeciwnicy sprzedaży Lotosu protestowali na Rondzie Kaponiera

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Mieszkańcy Gdańska, którzy sprzeciwiają się sprzedaży akcji Grupy Lotos obcemu kapitałowi przybyli wczoraj do Poznania, by zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o zachowaniu przez państwo większościowego pakietu akcji Grupy Lotos. Wspierało ich w tym Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości.
  Podpisy pod projektem składali i młodsi i starsi mieszkańcy Poznania, choć ci ostatni czynili to częściej

  Podpisy pod projektem składali i młodsi i starsi mieszkańcy Poznania, choć ci ostatni czynili to częściej ©Robert Domżał

  - Lotos to największy pracodawca na Pomorzu. Nie wiadomo jak się zachowa przyszły nabywca akcji wobec pracowników. Poza tym gdyby spółka przeniosła siedzibę z Gdańska do stolicy, Pomorze utraciłoby największego podatnika - mówi Krzysztof Steckiewicz, jeden z inicjatorów utworzenia komitetu obywatelskiego, który chce zgromadzić co najmniej 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy. W komitecie są też byli pracownicy Rafinerii Lotos.

  Protest mieszkańców Gdańska bierze się i stąd, że jak twierdzą, w kolejce po większościowy pakiet Lotosu stoją firmy z Rosji, a uzależnienie koncernu paliwowego, w który dopiero co zainwestowano około 1,5 mld euro to działanie nierozważne. W roku ubiegłym spółka przyniosła miliard złotych zysku.

  Starszych mieszkańców Poznania nie trzeba było długo namawiać do złożenia podpisu. Młodsi też podpisywali, ale wielu mówiło, że wcześnie chcą się zapoznać z danymi o funkcjonowaniu spółki.
  Przedstawiciele poznańskiego Forum Młodych PiS będą zbierać podpisy przy Kaponierze do piątku.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MAK Donald POd Trybunal Stanu!

  kasienka----asienka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 58 / 52

  ...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo