Poznań: Nie chcą bloków Nickla na Strzeszynie

  Poznań: Nie chcą bloków Nickla na Strzeszynie

  Agnieszka Świderska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Obie strony wymieniały się argumentami, ale nie zdołały się przekonać

  Obie strony wymieniały się argumentami, ale nie zdołały się przekonać ©Paweł Miecznik

  Deweloper chce budować duże osiedle bloków przy Koszalińskiej, ale bez drogi. Mieszkańcy protestują.
  Obie strony wymieniały się argumentami, ale nie zdołały się przekonać

  Obie strony wymieniały się argumentami, ale nie zdołały się przekonać ©Paweł Miecznik

  STRONA GŁÓWNA GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO

  Przy Koszalińskiej ma stanąć osiedle na 450 mieszkań. Nickel złożył już wniosek o warunki zabudowy, tyle, że kilkudziesięciu mieszkańców zgłosiło do niego swoje zastrzeżenia. Nie chcą dopuścić do inwestycji, której, ich zdaniem, w tym miejscu w ogóle nie powinno być.

  Jeżeli jednak będą musieli ją zaakceptować jako "zło konieczne", to na pewno nie na warunkach dewelopera i miasta. Na zebraniu zorganizowanym przez Radę Osiedla nie ukrywali swoich zastrzeżeń.

  - Jak pan sobie wyobraża wypuścić prawie tysiąc samochodów na drogę, którą już teraz nie da się przejechać? - dopytywała się mieszkanka z ulicy Ostródzkiej. - Nie dość, że jest wąska, to jeszcze zastawiona samochodami z szeregowców, dla których nie zbudował pan wystarczająco dużego parkingu. I my mamy uwierzyć, że będzie miał pan drogę do osiedla, jak parkingu pan nie ma?

  Deweloper tłumaczył się, że drogi nie będzie, bo nie ma miejscowego planu zagospodarowania, który właśnie powstaje w miejskiej pracowni urbanistycznej. I na tym planie jest właśnie przewidziany alternatywny dojazd do nowego osiedla Nickela. I chociaż drogę ma zbudować miasto, to deweloper deklarował, że będzie udziałowcem tejże inwestycji.

  Tyle że tej nawet nie ma jeszcze w planach, a całe duże osiedle obsługiwane przez wąską osiedlową uliczkę, ma stanąć już za cztery, pięć lat. I ten termin raczej się nie zmieni, gdyż Nickel nie zamierza dłużej tracić na działce, na której może zarobić.

  Na otarcie łez proponuje mieszkańcom przebudowę... wiaduktu golęcińskiego - wąskiego gardła na Strzeszyn, które nie dość, że jest wąskie, to jeszcze w fatalnym stanie.
  - Daję milion na wiadukt golęciński, wy zbierzcie trzy, a ja przyniosę wam dotację na kolejne cztery miliony - zachęcał deweloper.

  Strzeszyn oferty jednak nie przyjął.

  AKTUALNOŚCI Z WIELKOPOLSKI

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  błąd językowy

  Zdzisław (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  "w ogóle" pisze się osobno . Zalecałbym Słowik Poprawnej Polszczyzny .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  porozumienie

  gonia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 13

  Nickel jest włascicielem terenu to raz.Dwa -jeżeli nie dojdziemy do porozumienia-to może wystapić o remont pozwyzszego BUDOMELa i tu juz zgody mieszkańców nie musi mieć a ilość mieszkań i...rozwiń całość

  Nickel jest włascicielem terenu to raz.Dwa -jeżeli nie dojdziemy do porozumienia-to może wystapić o remont pozwyzszego BUDOMELa i tu juz zgody mieszkańców nie musi mieć a ilość mieszkań i samochodów będzie porównywalna, tyle,że jeszcze trochę można dookoła dołozyc.Rozumiem mieszkańców z Ostródzkiej, nikt nie chce sobie pogarszać warunków życia, ale ja też przez szkołę będę miała min 500 samochodów dziennie koło domu, i mój spokój niniejszym się skończył.Nie protestuję nie dlatego,żę mi to nie przeszkadza, ale dlatego,żę szkoła zawsze tam w planach była.Tyle,że mała osiedlowa-stąd m.in. byl protest mieszkańców, a nie zbiorcza (gimnazjum dla Strzeszyna i Podolan).Ja też protestowałam przeciwko blokom na naszych polach ale zabudowy nie unikniemy, bo w studium mamy to zapisane, więc niestety , należy tylko wynegocjować jak najlepsze warunki.Z dwojga złego wolałabym aby nasze pola, na których i tak powstanie zabudowa-budował Nickel takie budynki jak zaproponował przy Ostródzkiej niż gdyby powstały bloki np. Wechty. Jednak większym problemem dla Starego Strzeszyna są nie samochody ale wydolność wodno-kanalizacyjna.Mieszkańcom z Ostródzkiej życzę wszystkiego dobrego,rozumiem ich doskonale.Jednocześnie proponuję merytoryczne odejście do tematu, bo zawsze może być gorzej .W naszym kraju i mieście nie ma rzeczy stałych ani pewnych.Pozdrawiam. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Budomel

  Karol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 10

  Jasne! doskonały pomysł mieszkańców! Gratuluję życia w totalnej .... szkoda gadać. Zatem zostawmy w naszym sąsiedztwie rozpadający się budomel, niech tam dalej giną ludzie, fajnie mieć miejsce w...rozwiń całość

  Jasne! doskonały pomysł mieszkańców! Gratuluję życia w totalnej .... szkoda gadać. Zatem zostawmy w naszym sąsiedztwie rozpadający się budomel, niech tam dalej giną ludzie, fajnie mieć miejsce w naszym sąsiedztwie gdzie pijaczki popijają wino, narkomani ćpają itp ... Myślicie, że Nickel dalej będzie ochraniał budynek jak będziecie protestować? Walnijcie się w te Wasze puste głowy. Jako mieszkaniec Strzeszyna chcę mieszkać w cywilizowanym miejscu a nie w otoczeniu wiecznie straszącego molocha i bać się o pomysły moich lub sąsiadów dzieci :(zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bloki Nickla

  Nikodem (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 9

  Proszę mieszkańców Strzeszyna. Powiem bardzo prosto i bez ogródek. Nic nie uda wam się z tym zrobić !!!
  Nickel jest na pozycji wygranej, bo jest pieszczochem Grobelnego. To on budował szkołę na...rozwiń całość

  Proszę mieszkańców Strzeszyna. Powiem bardzo prosto i bez ogródek. Nic nie uda wam się z tym zrobić !!!
  Nickel jest na pozycji wygranej, bo jest pieszczochem Grobelnego. To on budował szkołę na Strzeszynie Greckim, a Grobelny obsadził ją swoimi ludźmi. Wy protestowaliście, a klika Grobelnego i tak zrobiła jak chciała. Obie szkoły dostała bez konkursu Pani Paszkiewicz, i nikt nie zaprotestował. W tym przypadku będzie tak samo, przewalą i przekwalifikują ziemię, a wy stulicie ogony i będziecie patrzeć jak was załatwił wasz sąsiad, Pan Nickel. A ten milion który wam proponuje, to jak dziedzic dla poddanych na budowę czworaków. Jesteście chłopy pańszczyźniane, a demokracja jest tylko fasadą dyktatury łapowników. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dość blokowisk w Strzeszynie !!!

  abc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 10

  Co za kretyn wpadł na pomysł, żeby w pobliżu Strzeszynka wogóle wybudować osiedla blokowisk i zrobić tutaj drugie winogrady??? Chyba tylko developer w układzie z Grobelnym.
  Wcześniej były tu...rozwiń całość

  Co za kretyn wpadł na pomysł, żeby w pobliżu Strzeszynka wogóle wybudować osiedla blokowisk i zrobić tutaj drugie winogrady??? Chyba tylko developer w układzie z Grobelnym.
  Wcześniej były tu głównie szeregowce i domy jednorodzinne. I TAK POWINNO POZOSTAĆ!!! No ale na tym Nickiel i inni by się nie dorobili.
  Do tego mała przepustowość Koszalińskiej, rozjeżdżane skrótami Smochowice i przejazy kolejowe z każdej strony + dodatkowe setki samochodów = masakra komunikacyjna dla jedego z najbardziej atrakcyjnych rekreacyjnie rejonów Poznania.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo