Dzień Dziecka: Premiera w Teatrze Animacji

  Dzień Dziecka: Premiera w Teatrze Animacji

  Stefan Drajewski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Małe stworzonko wędruje po świecie w poszukiwaniu tożsamości. Już mu się wydaje, że jest do kogoś podobne, ale po bliższym przyjrzeniu się lub rozmowie, okazuje się to pomyłką. Przy okazji doświadcza różnych przykrości i przyjemności. Tak jak w życiu.
  Ja-To-Ja nie znalazł nikogo podobnego do siebie

  Ja-To-Ja nie znalazł nikogo podobnego do siebie ©Teatr Animacji w Poznaniu

  Czytaj też:
  DO NOWEGO TEŻ MOŻNA Z DZIECKIEM

  Sztuka Miry Lobe (austriackiej pisarki zmarłej w 1995 roku) nie jest zbyt odkrywcza. Ogranicza się do zilustrowania prawdy dość oczywistej: najważniejsze to w życiu być sobą. Ale - jak to w spektaklach dla najmłodszych dzieci bywa - ta prawda dla dorosłego odbiorcy oczywista jest odkryciem na miarę epoki.

  Każdy sam powinien tego doświadczyć metodą prób i błędów. Historia kończy się optymistycznie, ale po drodze główny bohater poddany był nie jeden raz próbie. Nie obyło się bez drastycznych scenek rodem niemalże z horroru. Sądząc po reakcjach maluchów, bardziej działały one na wyobraźnię ich dorosłych opiekunów.

  Torsten Gesser zrealizował sztukę Miry Lobe w konwencji teatru cieni. Dodało to jej poetyckości. Dla dzieci obytych z kreskówkami ta technika była zaskoczeniem. Niby coś podobnego, z czym spotykają się na co dzień, a jednak innego, zagadkowego. Znakomicie w tej konwencji odnaleźli się także i sprawdzili aktorzy: Marta Wesołowska, Katarzyna Romańska, Mariola Ryl-Krystianowska, Sylwia Zajkowska i Marcel Górnicki.

  Teatr Animacji: Mira Lobe "Małe Ja-To-Ja", przekład Lila Mrowińska-Lissewska, reżyseria Torsten Gesser, scenografia Freda Winter, muzyka Sven Loichen. Premiera 29 maja 2011.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo