Poznań: Nowe pomysły i pieniądze na "Strefę 30"

  Poznań: Nowe pomysły i pieniądze na "Strefę 30"

  Agnieszka Świderska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wyniesienie skrzyżowań i dwanaście innych pomysłów oraz 58 tys. złotych na ich realizację - to konkretne już propozycje Rady Osiedla Stare Miasto na funkcjonowanie "Strefy 30", które trafiły do Zarządu Dróg Miejskich.
  Czytaj też:
  A MOŻE TAK JAK W PARYŻU?

  Wcześniej pisaliśmy o postulatach Sekcji Rowerzystów Miejskich i trzech innych stowarzyszeń. Co proponują osiedlowi samorządowcy?

  Przede wszystkim jak najbardziej widoczne oznaczenie wjazdów do strefy, tak by kierowcy nie mieli najmniejszych wątpliwości, gdzie wjeżdżają. Tam, gdzie jest to technicznie możliwe, radni proponują zwężenia jezdni oraz wyniesienie przejść dla pieszych do poziomu chodnika i wymalowanie na całej ich szerokości "30".

  Do poziomu "zero" miałyby także zostać wyniesione przejścia wewnątrz strefy: skrzyżowanie Młyńskiej z Nowowiejskiego, Libelta z Działyńskich i Działyńskich z Nowowiejskiego. W strefie byłby także zamknięty ruch na Fredry na odcinku od al. Niepodległości do Kościuszki i zniknęłyby światła ze skrzyżowań Kościuszki z Fredry i Kościuszki z Libelta. Przybyłoby za to przejść dla pieszych na Św. Marcinie, 3 Maja i na placu Wolności.

  Jak spowolnić ruch na pozostałych ulicach? Tylko jeden, w dodatku "esowany" pas ruchu na Ratajczaka na odcinku od Św. Marcina do 27 Grudnia, podobnie na południowej pierzei placu Wolności. Pojawiają się za to nowe kontrapasy dla rowerzystów.

  I to wszystko, jak zapewniają radni, można zrobić już za niewielkie pieniądze. Swoje osiedlowe, które chcą dołożyć do strefy, to 20 procent budżetu całego projektu. Cel podobnie jak rowerzystów jest jeden: żeby strefa była strefą. Teraz czekają na odpowiedź od ZDM i kolejne "strefowe" spotkanie.

  Najnowsze informacje z Wielkopolski wprost na Twoją skrzynkę - zapisz się do newslettera

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ważne: strefa 30 służy mieszkańcom, nie rowerzystom

  Włodzimierz Nowak, My-Poznaniacy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

  Rowerzyści są narzędziem spowolnienia ruchu, które zwiększy komfort mieszkańców żyjących w tym obszarze (mniej chaosu po wyjściu z domu, ciszej, mniej spalin, mniej samochodów jadących tranzytem...rozwiń całość

  Rowerzyści są narzędziem spowolnienia ruchu, które zwiększy komfort mieszkańców żyjących w tym obszarze (mniej chaosu po wyjściu z domu, ciszej, mniej spalin, mniej samochodów jadących tranzytem pod oknami), zwiększy obroty podupadającego tam handlu i rozrusza gastronomię. Wizualizacje projektu i argumentacja poniżej w linku
  http://www.mmpoznan.pl/372541/2011/5/24/strefa--wylaczyc-wszystkie-swiatla-na-skrzyzowaniach?category=newszwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo