Plac Wolności znów zamieni się w plażę

  Plac Wolności znów zamieni się w plażę

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Tak będzie wyglądało miasteczko siatkarskie, które już niebawem powstanie w sercu stolicy Wielkopolski

  Tak będzie wyglądało miasteczko siatkarskie, które już niebawem powstanie w sercu stolicy Wielkopolski ©wizualizacja archiwum damiana lisieckiego

  Od kilku lat plac Wolności w czerwcu zamienia się w Plażę Wolności. Nie inaczej będzie i tym razem. Tegoroczna edycja, tak jak poprzednie, będzie stała pod znakiem siatkarskich zmagań.
  Tak będzie wyglądało miasteczko siatkarskie, które już niebawem powstanie w sercu stolicy Wielkopolski

  Tak będzie wyglądało miasteczko siatkarskie, które już niebawem powstanie w sercu stolicy Wielkopolski ©wizualizacja archiwum damiana lisieckiego

  Czytaj też:
  JAK BYŁO NA PLAŻY ROK TEMU

  Od 14 do 26 czerwca organizatorzy projektu zapraszają mieszkańców na dwa zawodowe turnieje siatkówki plażowej - najpierw męski, potem żeński, a także na kilka turniejów amatorskich i edukacyjne spotkania dla najmłodszych.

  W przyszłym roku Plaża Wolności przeniesie się nad Maltę, bo placem Wolności w tym czasie zawładną fani piłkarscy, którzy przyjadą do Poznania na trzy mecze Euro 2102.

  - Nawet jeśli terminy nie będą się pokrywać, to musimy mieć czas na przygotowanie Strefy Kibica. Nie możemy ryzykować więc organizacji turnieju siatkarskiego. Nie sądzę, żeby odbyło się to ze stratą dla projektu, bo nad Maltą mamy świetne warunki do promocji plażówki. Jeśli nawet to miejsce się nie sprawdzi, to w kolejnym roku będzie można przecież wrócić na plac Wolności - tłumaczyła dyrektor Wydziału Kultury Fizycznej UM Poznania, Ewa Bąk.

  Miasto robi wszystko, by serce stolicy Wielkopolski nie było martwe w przedwakacyjnym okresie. Turnieje siatkówki zgromadzą na starcie najlepszych krajowych zawodników. Spodziewać się należy też par z Czech, Ukrainy i Słowacji. Organizatorzy walczą również o zakontraktowanie arcyciekawego spotkania międzypaństwowego piłki plażowej. Jeśli uda się dopasować terminy obu federacjom, to w trzeci weekend czerwca na poznańskiej plaży dojdzie do konfrontacji biało-czerwonych z Niemcami.

  Miasteczko siatkarskie zostanie zbudowane w trzy dni, między 11 a 13 czerwca. Największy problem to oczywiście dostarczenie 600 ton piasku. Sportowy wymiar projektu jest najważniejszy, ale też nie jedyny.
  - Od poniedziałku do czwartku będziemy organizować panele dyskusyjne i przedstawienia teatralne w wykonaniu Dobrego Teatru z Poznania pt. "Mały Ratownik - Bezpieczne Dziecko" w godz. 9-11 dla uczniów klas I-III, a w godz. 12-14 dla starszych przedszkolaków. Dzieci będą uczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy. Jak ratować życie uczyć będą studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, wychowankowie doktora Pawła Panieńskiego, strażacy oraz policjanci. W weekendy mamy z kolei pokazywać, jak ratować życie ofiar wypadków drogowych - mówiła Natalia Napierała z firmy Feniks.

  Ważną informacją jest także to, że wstęp do miasteczka siatkarskiego będzie bezpłatny. Do dyspozycji kibiców będzie prawie 500 miejsc siędzących na specjalnych trybunach wokół dwóch boisk i stoiska gastronomicznego. Ich otoczenie ma przypominać plaże znane z kurortów w ciepłych krajach. Jak dopisze aura, zamiast na wczasy, będzie więc można wybrać się na Plażę Wolności w Poznaniu...


  Najnowsze informacje z Wielkopolski wprost na Twoją skrzynkę - zapisz się do newslettera

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo