Boszkowo: 300 osób sprzątało okolice jeziora

  Boszkowo: 300 osób sprzątało okolice jeziora

  Karolina Sternal

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Gdy zaczęło się zwożenie pozbieranych śmieci, ich góra rosła i rosła...

  Gdy zaczęło się zwożenie pozbieranych śmieci, ich góra rosła i rosła... ©Karolina Sternal

  Puszki, butelki, papiery, worki, ale nie tylko. Opony, plastiki, opakowania, a nawet materace i części mebli - to wszystko w sobotę zostało zebrane w Boszkowie lub wyłowione z dna Jeziora Dominickiego i jego kanałów. Góra zwożonych śmieci rosła i rosła...
  Gdy zaczęło się zwożenie pozbieranych śmieci, ich góra rosła i rosła...

  Gdy zaczęło się zwożenie pozbieranych śmieci, ich góra rosła i rosła... ©Karolina Sternal

  Tu zajrzeć należy:
  STRONA GŁÓWNA GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO

  To już trzecia akcja ,,Czyścimy Jezioro Dominickie'', jakie zorganizowali portal e-boszkowo.pl oraz Centrum Nurkowe Dive Adventure.

  Ponad 300 osób, w tym około 90 nurków, przystąpiło do systematycznego przeczesywania poboczy dróg, traktów spacerowych, łąk, lasów, plaż i otoczenia różnego rodzaju obiektów znajdujących się Boszkowie. Zespoły zostały wyposażone w worki, rękawice, grabie, koszulki, kamizelki odblaskowe, kalosze oraz spraye owadobójcze.

  - Na nasz apel odpowiedziało najwięcej osób z Wrocławia i Poznania, choć są też mieszkańcy Leszna - mówi Wojciech Zgoła, pomysłodawca akcji i jeden z jej współorganizatorów.

  - Dlaczego to robię? Bo wkurza mnie, gdy przyjeżdżam do Boszkowa i widzę, że wszędzie są śmieci. Sam, gdy jestem tu latem z rodziną, zawsze je zbieram. Uznałem więc, że warto skrzyknąć ludzi i zrobić to na większą skalę - dodaje Wojciech Zgoła.

  Jego poglądy podziela każdy, kto postanowił wziąć udział w sprzątaniu.
  - Mamy tu niedaleko działkę i widzę, co się dzieje. Postanowiłam, że wspólnie z dziećmi zrobimy porządek. Ale czy to tak powinno być, że ja zbieram za moich sąsiadów pampersy ich dzieci - denerwuje się jedna z uczestniczek sprzątania.

  Niestety, osób z takim podejściem na sobotniej akcji sprzątania było niewiele. Większość z tych, którzy w Boszkowie mają domki letniskowe, bądź przyjeżdżają tu, gdy robi się gorąco, uznała, że ta sprawa ich nie dotyczy.

  Najnowsze informacje z Wielkopolski wprost na Twoją skrzynkę - zapisz się do newslettera

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo