Sąd: Stokłosa z kraju nie wyjedzie

  Sąd: Stokłosa z kraju nie wyjedzie

  Zdjęcie autora materiału

  Głos Wielkopolski

  Henryk Stokłosa nie ma paszportu i na razie nie będzie go miał. W poniedziałek poznański sąd nie uwzględnił jego zażalenia na decyzję zakazu opuszczenia kraju. Mandat mandatem, ale proces senatora jeszcze potrwa i sąd woli "dmuchać na zimne" i zatrzymać go w ojczyźnie.
  Sąd: Stokłosa z kraju nie wyjedzie

  ©Waldemar Wylegalski

  Czytaj też:
  JUŻ RAZ SĄD PODJĄŁ TAKĄ DECYZJĘ...
  BYŁ BLISKO STRATY 3 MILIONÓW...

  Żeby Henryk Stokłosa mógł opuścić areszt, musiał wpłacić 3 miliony poręczenia majątkowego. Ponadto sąd zabezpieczył się jeszcze zakazem opuszczania kraju. Po rozpoczęciu procesu Henryk Stokłosa walczył o jego uchylenie. Bezskutecznie. 10 maja poznański sąd po raz kolejny przypomniał, że Stokłosa jako podejrzany o korumpowanie urzędników Ministerstwa Finansów ponad rok się ukrywał. Przypadkowo został zatrzymany w Niemczech podczas kontroli drogowej, więc sąd odebranego mu paszportu nie zwrócił.

  W swoim ostatnim wniosku obrońcy - do wcześniejszych argumentów, między innymi tego, że kierowanie dużym holdingiem wymaga od przedsiębiorcy utrzymywania kontaktów zagranicznych, powołali się na wynik lutowych wyborów uzupełniających. Ich zdaniem, senator jako osoba publiczna nie będzie się teraz ukrywał za granicą. Sąd jednak nie zadowolił się tym argumentem i zakazu nie uchylił. Obrońcy odwołali się od tej decyzji.

  Zażaleniem Henryka Stokłosy zajmował się w poniedziałek trzyosobowy skład sędziowski, który nie uwzględnił racji obrońców. We wtorek pilski senator powinien stawić się na rozprawie, podczas której przesłuchiwany będzie jego były doradca podatkowy. Prokuratura, głównie na obciążających senatora zeznaniach Mariana J., oparła akt oskarżenia.

  Najnowsze informacje z Wielkopolski wprost na Twoją skrzynkę - zapisz się do newslettera

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo