Poznań: Zajrzyj na portal wolontariusza Euro 2012

  Poznań: Zajrzyj na portal wolontariusza Euro 2012

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Skończone 18 lat w kwietniu 2012 r., znajomość na poziomie komunikatywnym angielskiego i wolny czas - to wystarczy by zostać wolontariuszem na Euro 2012. Wymagania nie są wysokie, a doświadczenie i frajda - olbrzymie. W Poznaniu turystom, kibicom i mieszkańcom podczas przyszłorocznych mistrzostw pomagać będzie 600 wolontariuszy. Już teraz z myślą o nich został uruchomiony portal internetowy: www.wolontariatmiejski2012.pl
  Czytaj też:
  CO NA PORTALU DLA WOLONTARIUSZY?

  Poznań, Warszawa, Gdańsk i Wrocław - wszystkie cztery miasta gospodarze Euro 2012 uruchomiły wspólny portal internetowy, poświęcony wolontariatowi podczas przyszłorocznego turnieju. Na www.wolontariatmiejski2012.pl znajdziemy wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego tematu.

  Co to jest wolontariat, kto może zostać wolontariuszem, jakie musi spełnić kryteria, jak wziąć udział w rekrutacji? - na te wiele innych pytań zainteresowani tą formą zdobywania doświadczeń oraz chęcią wzięcia udziału w dużym wydarzeniu, jakim są mistrzostwa, znajdą odpowiedź.
  Rekrutacja on-line rozpocznie się w październiku.

  - Chcemy zaprosić ok. 1200 osób na rozmowy kwalifikacyjne- mówi Waldemar Rembas z Urzędu Miasta Poznania. - Spośród nich wybierzemy 600 wolontariuszy.
  W maju 2012 r. przejdą oni przeszkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, przepisów bhp, komunikacji interpersonalnej, na temat Euro 2012.

  - Wolontariuszem może zostać osoba, która w kwietniu 2012 roku ukończy 18 lat, ma wolny czas i w stopniu komunikatywnym opanowała języka angielski - wyjaśnia W. Rembas.
  - Może mieć nawet 70 lat, jeżeli czuje się na siłach podołać tym obowiązkom. To oferta także do osób niepełnosprawnych - dodaje Andrzej Tomczak, dyrektor wydziału oświaty Urzędu Miasta. - Projekt ma charakter otwarty więc mogą zgłaszać się wszyscy. Wierzę, że będziemy mieli wolontariuszy nie tylko z Europy, ale także całego świata.

  Już teraz w tej sprawie ślą pytania mieszkańcy np. Australii. W takich przypadkach rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się przez skypa. Gdy taka osoba zostanie wolontariuszem będzie musiała na własny koszt dojechać do Poznania. Miasto zapewnia noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, bezpłatne przejazdy komunikacją miejską, stroj, szkolenia.

  Jeśli ktoś już teraz ma wątpliwości, pytania dotyczące wolontariatu może je zadać na wspomnianym portalu. Obecnie funkcjonuje on w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Wkrótce także ukraińskiej.

  Najnowsze informacje z Wielkopolski wprost na Twoją skrzynkę - zapisz się do newslettera

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo