Już w ten weekend Poznań za pół ceny

  Już w ten weekend Poznań za pół ceny

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Akcja "Poznań za pół ceny" odbędzie się po raz czwarty. Co roku promowana jest też plakatami

  Akcja "Poznań za pół ceny" odbędzie się po raz czwarty. Co roku promowana jest też plakatami ©PLOT

  Co robią te walizki przy wrocławskich, gdańskich i warszawskich pomnikach? Czy to poznański magistrat stoi za tym partyzanckim chwytem marketingowym?
  Akcja "Poznań za pół ceny" odbędzie się po raz czwarty. Co roku promowana jest też plakatami

  Akcja "Poznań za pół ceny" odbędzie się po raz czwarty. Co roku promowana jest też plakatami ©PLOT

  - Jakie walizki? O co chodzi ? - dziwi się Borys Fromberg z biura promocji miasta.
  My jednak dokładnie wiemy, po co te walizki. Nawet pomniki są gotowe do wyjazdu do Poznania. Nieprzypadkowo przecież w pięciu miastach Polski pojawiły się setki karteczek. Pełno ich wszędzie na przystankach, szybach samochodów, parapetach czy drzwiach pubów. Informacja, która na nich się znajduje, wyjaśnia wszystko. Przepraszamy m.in. warszawiaków za "Poznań za pół ceny", bo w ten weekend (4 i 5 czerwca) wszyscy turyści będą u nas.

  - Czwarta edycja akcji zapowiada się pod każdym względem rekordowo - twierdzi Jan Mazur-czak, dyrektor Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, koordynującej to przedsięwzięcie. - Cięcie cen swoich usług o połowę zaoferowało już ponad 150 partnerów, ale liczba ta rośnie z godziny na godzinę. Zamknięcie listy nastąpi dopiero w piątek wieczorem.

  Za pół ceny turyści przenocują np. w Sheratonie, Ibis Poznań Centrum czy Campanille (nocleg w hostelach można znaleźć już za 20 zł) ; zjedzą - m.in. w restauracjach: japońskiej GOKO, Pieprz i Wanilii, Pod Pretekstem. Ale to tylko część placówek hotelowych i gastronomicznych, które biorą udział w akcji.

  - Lista wszystkich, którzy oferują usługi turystyczne i gotowi są obniżyć ich ceny wraz z mapą obiektów, dostępna jest na stronie www.polceny.otowakacje.pl - mówi Katarzyna Nowaczyk, dyrektor serwisu otoWakacje.pl, partner "Poznania za pół ceny".

  Mniej zapłacimy za grę w boule, relaks w SPA czy za przejazd taksówką. Ale stolica Wielkopolski zadbała nie tylko o ciało turystów, ale i ducha.
  - W tym roku wprowadziliśmy więcej produktów kultury za pół ceny - podkreśla Łukasz Goździor, dyrektor biura promocji miasta.

  Będzie można zobaczyć makietę dawnego Poznania, odwiedzić Centrum Wycieczkowe Lech, a za bilet do Teatru Polskiego zapłacimy 50 proc. Bezpłatne zaproszenie można odebrać w Bibliotece Raczyńskich, w której już w piątek o godz. 19 rozpocznie się wieczór , poświęcony twórczości noblisty Mario Vargasa Llosa. Fragmenty jego prozy będzie czytał Wojciech Pszoniak.

  Od soboty aż do 12 czerwca zainteresowani kupią z 50-proc. rabatem książki Wydawnictwa Miejskiego.

  W niedzielę na pl. Wolności o godz. 19 zostanie zainaugurowany letni sezon artystyczny. Wystąpią artyści Teatru Muzycznego (wstęp wolny).

  Także za darmo będzie można zwiedzić w sobotę większość muzeów. Przewodnicy ubrani w historyczne mundury oprowadzą chętnych po XIX-wiecznym pruskim Forcie I. Ponadto w sąsiedztwie tego obiektu stanie obóz wojskowy, pojawią się zabytkowe pojazdy i oczywiście nie zabraknie wojskowej grochówki.

  Po Trakcie Królewsko-Cesarskim poprowadzą przewodnicy w monarszych strojach. Zwiedzającym zostaną udostępnione także podziemia kościoła farnego czy komnaty Zamku Cesarskiego. Uff! Tych atrakcji jest tak wiele, że trudno je wszystkie wymienić.

  Dlatego warto zajrzeć na www.polceny.otowakacje.pl. Pomyślano także o turystach zagranicznych. Dla nich przygotowano stronę w wersji angielskiej (www.poznan.pl/halfprice) i niemieckiej (www.poznan.pl/ zum-halbenpreis) oraz wycieczki w tych językach z przewodnikiem.

  Organizatorzy "Poznania za pół ceny" nie mają wątpliwości, że w ten weekend do stolicy Wielkopolski przyjedzie mnóstwo ludzi. Akcja cieszy się olbrzymią popularnością. Ba! Inni skopiowali ją u siebie.
  - Na przykład Gdańsk, Szczecin, Kopenhaga czy Litwa - wymienia Ł. Goździor.

  Najnowsze informacje z Wielkopolski wprost na Twoją skrzynkę - zapisz się do newslettera

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  uhvoluy

  vi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

  podobno kisiel będzie za pół ceny!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Noclegi Balice

  www.burowianka.pl (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

  Szukasz noclegu blisko lotniska Kraków Balice? Trznsfer z lub na lotnisko GRATIS . Rezerwacje : 601 07 84 84 www.burowianka.pl

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Poznań taniej

  taxi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

  Proszę o sprostowanie informacji podanej w tym artykule.Taniej za przejazd taksówką zapłacimy w czasie trwania akcji "Poznań za pół ceny" tylko jedną korporacją M1 8 222222.Informacje że udział w...rozwiń całość

  Proszę o sprostowanie informacji podanej w tym artykule.Taniej za przejazd taksówką zapłacimy w czasie trwania akcji "Poznań za pół ceny" tylko jedną korporacją M1 8 222222.Informacje że udział w tej promocji biorą wszystkie taksówki,mogą wprowadzić w błąd turystów którzy na dworcu lub na postoju wsiądą do taksówek niezrzeszonych i narażą się na koszty.Promuje się w ten sposób wszyskie radio taxi w Poznaniu a koszty tej akcji poniosą tylko kierowcy Taxi M1
  Dziękujęzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo