Poznań: Odpowiedzą za pobicie przed sklepem

  Poznań: Odpowiedzą za pobicie przed sklepem

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dwóch młodych mężczyzn odpowie za pobicie, do którego doszło w połowie maja przed jednym ze sklepów na poznańskich Jeżycach.
  Dwa tygodnie temu z policjantami skontaktował się lekarz ze szpitala im. Franciszka Raszei. Poinformował, że trafił do nich pobity człowiek. Karol K. był posiniaczony, miał wstrząśnienie mózgu oraz wybity ząb.

  Gdy lekarz wydał zgodę na rozmowę z nim, funkcjonariusze go przesłuchali. Wtedy okazało się, że on i jego kolega zostali zaatakowani przed sklepem w pobliżu ulicy Mickiewicza.

  Dwaj mężczyźni zaczepili ich. Najpierw zaczęli rozmawiać. Później - od słowa do słowa - zaczęli się sprzeczać. Wkrótce napastnicy przeszli do rękoczynów.
  Policjant z jeżyckiego komisariatu mówi: - Bili pięściami, kopali, także po głowie. Główną ofiarą stał się Karol K.

  Mężczyzna - podczas przesłuchania - podał nazwisko swojego znajomego, który także został zaatakowany (nie odniósł on poważniejszych obrażeń i nie chciał zgłaszać policji pobicia). Zapamiętał również i przekazał policji ogólny rysopis napastników. Mimo szczątkowych danych udało się ich namierzyć.

  Kryminalni z Jeżyc zaczęli wypytywać o zajście poznaniaków mieszkających w okolicy sklepu, stałych klientów. Sprawdzili też zapis monitorigu - w pobliskim sklepie zamontowane były bowiem kamery. Wreszcie udało się im wytypować dwóch podejrzanych.

  - Obaj są mieszkańcami dzielnicy Jeżyce. Jeden z nich ma 26, drugi natomiast 24 lata. Obaj byli wielokrotnie notowani za przestępstwa kryminalne - mówią funkcjonariusze z Jeżyc. - Jeden zamieszany był w sprawę narkotykową, kradzieże i włamania, drugi także w rozbój.

  Podejrzani przyznali się do winy, opisali przebieg wydarzeń. Obaj chcą dobrowolnie poddać się karze.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo