Poznań: Dzieci bawiły się na festynie miasta i Caritas

  Poznań: Dzieci bawiły się na festynie miasta i Caritas

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zabawa na dmuchanym zamku, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne i konkursy z nagrodami. Dzień Dziecka dopiero za kilka dni, ale najmłodsi w Poznaniu już w niedziele mieli wiele okazji do dobrej zabawy podczas festynu na Ostrowie Tumskim.
  Na Ostrowie Tumskim dobrze bawiły się nie tylko dzieci

  Na Ostrowie Tumskim dobrze bawiły się nie tylko dzieci ©Fot. Waldemar Wylegalski

  Zabawa została zorganizowana przez miasto Poznań i Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Dzieci zobaczyły występ zespołu Leszcze i Frenchman, wzięły udział w ciekawych konkursach, i przejechały się zabytkowym tramwajem po najciekawszych trasach widokowych Poznania.

  W programie festynu pojawiły się także zabawy edukacyjne. Najmłodsi zobaczyli między innymi, jak wygląda codzienna praca strażaków i ratowników medycznych. Tego dnia na Ostrowie Tumskim można było także skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych.

  Najmłodsi bawili się w weekend również na poznańskim placu Wolności. W ramach Miejskiego Dnia Dziecka "Rowerem po drzewach" dzieci mogły m.in. zobaczyć występ grupy bębniarskiej, pokazy tańca orientalnego, a także wziąć udział w ciekawych warsztatach.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo