Poznań: Od poniedziałku Stary Rynek zamknięty dla samochodów

  Poznań: Od poniedziałku Stary Rynek zamknięty dla samochodów

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Na Stary Rynek w Poznaniu nie wjadą już nieuprawnione samochody

  Na Stary Rynek w Poznaniu nie wjadą już nieuprawnione samochody ©Fot. Marek Zakrzewski

  Dzisiaj (w poniedziałek) uruchomiony zostanie system blokad wjazdu na Stary Rynek. Skończy się więc samowola kierowców, którzy do tej pory ignorowali znaki zakazujące wjazdu.
  Na Stary Rynek w Poznaniu nie wjadą już nieuprawnione samochody

  Na Stary Rynek w Poznaniu nie wjadą już nieuprawnione samochody ©Fot. Marek Zakrzewski

  Dotychczas przy wjazdach na Stary Rynek ustawione były znaki "zakaz ruchu w obu kierunkach". Wjeżdżać mogli tylko rowerzyści i samochody dostawcze (w wyznaczonych godzinach, między 6 a 11).

  - Niestety, wielu kierowców nie stosowało się do oznakowania i łamało przepisy. Widok jadących samochodów wśród spacerujących poznaniaków i turystów nie był czymś wyjątkowym. Konieczne stało się więc uszczelnienie istniejących zasad wjazdu pojazdów na Stary Rynek - wyjaśnia Dorota Wesołowska z Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.


  Dlatego drogowcy ogłosili przetarg na dostawę i instalację systemu sygnalizacji i blokad (między innymi kolumn sterowniczych, słupków stałych oraz opuszczanych, monitoringu).

  W siedzibie straży miejskiej oraz w Centrum Utrzymania i Ruchu ZDM stworzono specjalne stanowiska. To tam będzie można opuszczać ruchome słupki blokujące wjazd. Zamontowane zostały na wjazdach przy ulicach: Kramarska/Wielka, Rynkowa/Zamkowa i Kramarska/ Wodna. Dziś zaczną działać.

  - O karty dostępu nie muszą się starać firmy zaopatrzeniowe. Między godziną 6 a 11, na czas dostaw, słupki będą opuszczone - zapewnia Wesołowska.

  Stary Rynek nie jest jedynym miejscem, gdzie kierowcy nie przestrzegają przepisów i wjeżdżają. Podobnie jest na ulicach Półwiejskiej i Gwarnej.  Drogą Dębińską też nie przejedziemy

  Od dzisiaj (poniedziałek 30 maja) kierowcy w Poznaniu muszą się przygotować na utrudnienia w ruchu. Do 4 czerwca zamknięte dla ruchu zostaną ulice Piastowska i Droga Dębińska na odcinku od ulicy ojca Żelazka do ulicy Dolna Wilda.

  Objazd został wyznaczony ulicami ojca Żelazka i Dolna Wilda. Drogowcy naprawią w tym czasie zapadającą się jezdnię.
  Podczas robót możliwy będzie dojazd tylko do działek oraz działających tu firm.

  Przez cały dzień wyłączona z ruchu będzie dzisiaj ulica Knapowskiego. Objazd wyznaczono ulicami Głogowską, Górki i Dmowskiego lub Dmowskiego, Daleką i Głogowską. Drogowcy będą układać warstwę ścieralną jezdni.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo