Leszno: Liczenie strat po wielkim pożarze marketu [ZDJĘCIA]

  Leszno: Liczenie strat po wielkim pożarze marketu [ZDJĘCIA]

  DAN

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wiadomo już, że straty po pożarze są ogromne - sięgają kilku milionów złotych
  1/5
  przejdź do galerii

  Wiadomo już, że straty po pożarze są ogromne - sięgają kilku milionów złotych
  ©Fot. Daniel Andruszkiewicz

  Trwa szacowanie strat po pożarze marketu budowlanego Nomi przy ulicy Korcza w Lesznie. Ogień w obiekcie pojawił się w sobotę rano. Mimo akcji gaśniczej, obiekt spłonął niemal doszczętnie. Z płomieniami walczyło prawie dwadzieścia strażackich zastępów. Wiadomo już, że straty są ogromne - sięgają kilku milionów złotych.
  Płomienie pojawiły się około godziny czwartej nad ranem. Prawdopodobnie za na zapleczu sklepu. Ogień rozprzestrzenił się bardzo szybko. Kiedy zaczęły płonąć materiały składowane w sklepie w niebo biły już tumany gęstego dymu. Co chwilę słychać było wybuchy łatwopalnych farb, lakierów i pianek.

  ZOBACZ: TAK WYGLĄDAŁA AKCJA GAŚNICZA

  Pożar gasili strażacy z Leszna, których wspierali ochotnicy z okolicznych miejscowości oraz zastępy z Gostynia i Kościana. w sumie prawie 20 wozów. Woda była podawana z ziemi oraz z wysięgników. Strażakom udało się opanować sytuację i nie dopuścić, by płomienie rozprzestrzeniły się na sąsiednie budynki. Z jednego z nich ewakuowano kobietę.

  Pracownicy marketu pojawili się w pracy około godziny szóstej. Pomagali jeszcze wynosić towary z namiotu stojącego na tyłach sklepu, ale nie wiele z tego udało się uratować. Straty będą wynosiły co najmniej kilka milionów złotych.
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo