Poznań: Rusza KontenerArt

  Poznań: Rusza KontenerArt

  Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Gdy otwierają się kontenery, to znak, że nadchodzi lato. Tak przynajmniej dzieje się w Poznaniu od ubiegłego roku. W sobotę wieczorem mobilne centrum kultury KontenerArt otworzy przed poznaniakami swoje podwoje.
  Teren KontenerArt przypomina dziś plac budowy. Ale już w sobotę to miejsce zatętni życiem

  Teren KontenerArt przypomina dziś plac budowy. Ale już w sobotę to miejsce zatętni życiem ©Waldemar Wylegalski

  Niewtajemniczonych zaskoczy zmiana miejsca centrum. Kontenery w tym roku przesuną się w stronę Warty, pomiędzy Chwaliszewo a most św. Rocha. KontenerArt znajdzie się przez to na tyle daleko od domów mieszkalnych, że nikt nie będzie skarżył się na dobiegający z niego hałas, jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Ale to nie jedyne nowinki.

  CZYTAJ TEŻ:

  SZTUKA ULICY IDZIE DO KONTENERARTU

  - W tym roku KontenerArt przybierze formę miasteczka. Na jego terenie znajdzie się pięć interdyscyplinarnych pracowni artystycznych, adaptowanych przez artystów: filmowców, fotografów czy muzyków. Każdy będzie mógł przyjrzeć się ich pracy, zorganizujemy także warsztaty - opowiada Agata Kołacz, rzeczniczka prasowa KontenerArt.

  A co z tymi, którym artystyczna oferta KontenerArt nie jest po drodze? Zawsze mogą położyć się na sztucznej plaży, którą wczoraj rozpoczęli przygotowywać organizatorzy. Swoje miejsce znajdzie, jak co roku, kontener kawiarniano- barowy, nie zabraknie też didżejskich imprez pod gołym niebem oraz koncertów. Pierwszy z nich odbędzie się w najbliższą sobotę - na kontenerowej scenie zaprezentuje się eksperymentalny Ch-Ch-Ching, czyli solowy projekt muzyka Pawła Trzcińskiego.

  - Ale nie zapominajmy także o corocznych warsztatach muzycznych Korzenie Rytmu, które ruszają w KontenerArt od 10 czerwca - dodaje Kołacz.

  W tym roku KontenerArt nie będzie jednak jedynym plenerowym centrum kultury w Poznaniu. Na początku czerwca w Starej Rzeźni ruszą Delikatesy, łączące miejsce do organizacji dużych koncertów, imprez didżejskich, pokazów filmowych i teatralnych czy... uprawiania sportu.

  - Delikatesy rozgoszczą się w trzech punktach rzeźni. Goście będą mogli bawić się w specjalnie na tę okazję przystosowanej zadaszonej części Rzeźni, w konterenach oraz na scenie plenerowej - podkreśla Igor Niemczyk, współorganizator Delikatesów.

  Towaru na półkach tych delikatesów będzie całkiem sporo... 10 czerwca zagra tam francuska formacja elektroniczna Noze, natomiast tydzień później odbędzie się koncert zespołu Hey.

  - Delikatesy nie będą pełniły wyłącznie funkcji koncertowej czy imprezowej. Planujemy wydzielić każdy dzień tygodnia na inny cykl: filmowy, teatralny, taneczny. Spora część naszych propozycji będzie bezpłatna - zachęca Niemczyk.

  Wiadomo już, że na terenie Delikatesów powstanie parking dla rowerów i boisko do gry w siatkówkę. Prawdopodobnie plac do gry znajdą tam także amatorzy bouli. Oprócz części barowej centrum przygotuje także ofertę gastronomiczną.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo