Związkowcy: "Polityka wasza, bieda nasza" [ZDJĘCIA, FILM]

  Związkowcy: "Polityka wasza, bieda nasza" [ZDJĘCIA, FILM]

  Monika Kaczyńska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Związkowcy: "Polityka wasza, bieda nasza" [ZDJĘCIA, FILM]
  1/18
  przejdź do galerii

  ©Fot. Waldemar Wylegalski

  Związkowcy z Solidarności i innych central pikietowali w środę przed wszystkimi 16 urzędami wojewódzkimi w kraju pod hasłem "Polityka wasza, bieda nasza". W Poznaniu manifestacja przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim zgromadziła kilkaset osób, przede wszystkim z regionu.
  Połączone siły przedstawicieli central związkowych żądały podniesienia płacy minimalnej, progów uprawniających do pomocy społecznej, obniżenia akcyzy na paliwa, by ograniczyć wzrost cen oraz "odmrożenia" środków z Funduszu Pracy, przeznaczonych na walkę z bezrobociem.

  ZOBACZ: TAK ZWIĄZKOWCY PROTESTOWALI W POZNANIU

  W Poznaniu manifestacja zgromadziła kilkaset osób, przede wszystkim z Wielkopolski.
  - Rząd nie ma pomysłu na gospodarkę - mówił Antoni Graber, przewodniczący pilskiej Solidarności. - Ma jedynie swoich zaklinaczy rzeczywistości. Gdy Adam Szejnfeld był wiceministrem przyjechał do nas i próbował przekonać nas do pakietu antykryzysowego. Wyśmialiśmy go wtedy. Pakiet został przyjęty, ale bezrobocie nie maleje, płace nie rosną, a rząd chwali się, że kryzysu nie ma. Gdy chcieliśmy, żeby nam to wyjaśnił - nie pojawił się.

  Przedstawiciele służb mundurowych protestowali przeciwko odebraniu im wcześniejszych emerytur, reprezentujący służbę zdrowia - przeciw prywatyzacji tejże, pracownicy oświaty domagali się nie zwiększania obciążenia pracą, przede wszystkim administracyjną, twierdzili też, że rząd próbuje ich skłócić z innymi środowiskami.

  Dziesięciu przedstawicieli związków przekazało wojewodzie wielkopolskiemu Piotrowi Florkowi postulaty i odmówiło opuszczenia urzędu do czasu zwołania w trybie nadzwyczajnym posiedzenia Komisji Dialogu Społecznego.

  Wojewoda zdecydował, że odbędzie się ono jutro o 10 rano. Po wystąpieniu wojewody, w którym poinformował o terminie posiedzenia Komisji, a także o tym, że związkowcy, którzy tak zdecydowali pozostaną na noc w urzędzie manifestacja została rozwiązana.

  Przedstawiciele związków, którzy zdecydowali się okupować urząd otrzymali do dyspozycji jedną z sal konferencyjnych. - Pomieszczenie jest klimatyzowane, zapewniliśmy też związkowcom napoje - mówi Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody. ­- Sporządziliśmy listę obecnych, wszystko odbyło się bardzo spokojnie i kulturalnie - zapewnia.  Więcej filmów w serwisie Głos.TV:

  Spotkanie kultur na Ethno Port

  Targi Home Decor i Arena Design

  Młodzież znów spotka się na Lednicy

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zatroskani

  anka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 29 / 9

  Teraz wrzask przedwyborczy co robili by rozliczć milionerów jednej nocy gdzie na bogactwo trzeba pracowac latami inaczej majątek robi sie z oszustwa ,gdzie dopusczono gdzie nasza młodziez zbija...rozwiń całość

  Teraz wrzask przedwyborczy co robili by rozliczć milionerów jednej nocy gdzie na bogactwo trzeba pracowac latami inaczej majątek robi sie z oszustwa ,gdzie dopusczono gdzie nasza młodziez zbija dziś bąki a miała byc kwiatem naszej Ojczyzny dopusczono gdzie rządzący pokochali ludzi powyzej 1 mln w bankach,dopuszczono do rozrosłej aroganckiej biurokracji rozrosłych panisków wykwintnych gabinetów gdzie rzadzacy tzw politycyzapomnieli ze uczowośc ma byc najwiekszą cechą polityka a sama polityka to dbanie o dobro wspólne.Solidarność dzis ludzi niemających pojęcia o skąd powstala jaką drogą zamęczonych oddanych sprawie ludzi -związek dzis będący fikacją ludzi urzdnikow słuzby interesów parti PIS i służą . Lange zamiast intersowac się Ceglorzem ,ZNTK losem innych zakładów był naganiaczem dla PIS i Stryjskiej .Kto to jest Lange kto go ustawił w tym pałacu komitetu wojewodzkiego na ul Metalowej-pałacu! ileż tam idzie pieniedzy na utrzymanie jakie pensje!-członkowie zakładowej solidarności!!! Solidarność to ludzie PO, Pis -b AWS w tam tez i ludzie z b. PZPR . Sniadek zasniedził solidarność dzis magnat idzie do Sejmu. Tak trzeba głosno bromic interesów Narodu ,Ojczyzny ale i ucziwie nie pod kamery i wybory ubrać żóltą kamizelkę udawać zstroskanego wygłaszać mowy co nic nie dają zapominajac o rozliczeniach winnych z obu stron sceny politycznej Jacek masz racje zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sami to zbudowali

  jacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 27 / 12

  Przecież Solidarność jest u władzy.
  Z tego „pnia” z ich "matecznika" powstało to na co teraz krzyczą.

  Pan Komorowska Prezydent RP
  Obronił pracę magisterską na Wydziale Historycznym...rozwiń całość

  Przecież Solidarność jest u władzy.
  Z tego „pnia” z ich "matecznika" powstało to na co teraz krzyczą.

  Pan Komorowska Prezydent RP
  Obronił pracę magisterską na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W 1977 roku pracował w Zespole Prasy PAX, a w latach 1980-1981 w Ośrodku Badań Społecznych NSZZ "Solidarność" Regionu Mazowsze. Od września 1982 roku był redaktorem niezależnego, podziemnego pisma "ABC" (Adriatyk – Bałtyk – Morze Czarne).

  Pan Donald Tusk Premier – fragment życiorysu
  Stał się inicjatorem i jednym z pierwszych liderów Niezależnego Zrzeszenia Studentów Polskich (późniejszy NZS). Kilka miesięcy później został przewodniczącym "Solidarności" w Wydawnictwie Morskim i dziennikarzem wydawanego przez związek tygodnika "Samorządność". Był jednym z najbliższych współpracowników jej naczelnego redaktora Lecha Bądkowskiego, pisarza, przywódcy ruchu kaszubskiego i pierwszego rzecznika "Solidarności". Pisał do kaszubskiego miesięcznika "Pomerania". Za działalność opozycyjną został pozbawiony pracy w państwowej firmie. Przez 7 lat utrzymywał się z pracy fizycznej w założonej przez Macieja Płażyńskiego spółdzielni "Świetlik".

  Od ponad 20 lat Solidarność manipuluje tym krajem i mają za swoje. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do ekstremy

  antysolidarnosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 12

  czytając komentarze robi się smutno
  w takich warunkach w jakich zyjemy kazdy protest jest słuszny, nawet ja nie przepadający za Solidarnością - dzisiaj przyłaczam sie do nich.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie ma gorszych gnid

  Osia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 10

  niż kościół katolicki solidarność i PiSuay

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  natychmiast wezwać Policję

  Jerzy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 13

  wezwać Oddziały Prewencji Policji i walić to towarzystwo pałami aż bedą gluta leciały w gacie,policjanci tylko należy zabrać dużo gazu pieprzowego i ostro solidaruchów po ślepiach,narobili gnoju a...rozwiń całość

  wezwać Oddziały Prewencji Policji i walić to towarzystwo pałami aż bedą gluta leciały w gacie,policjanci tylko należy zabrać dużo gazu pieprzowego i ostro solidaruchów po ślepiach,narobili gnoju a teraz świętoszków udają.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo