Konin: Dwie nowe specjalności w PWSZ

  Konin: Dwie nowe specjalności w PWSZ

  Paulina Dobersztyn

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie otworzy w nowym roku akademickim dwie nowe specjalności na mechanice i budowie maszyn.
  - Oprócz istniejących już kierunków: konstrukcja i technologia maszyn oraz maszyny i urządzenia energetyczne postanowiliśmy uruchomić jeszcze przygotowanie i organizację produkcji oraz automatyzację maszyn - mówi Edward Pająk, dyrektor Instytutu Technicznego.

  - Przygotowanie i organizacja produkcji jest nastawiona na wykwalifikowanie pracownika zatrudnianego w małych firmach. Chcemy wykształcić studenta w taki sposób, by mógł pełnić rolę instruktora, technologa i koordynatora produkcji. Wiemy, że wielu firm nie stać na zatrudnienie tylu specjalistów, my postaramy się połączyć te umiejętności w jednym człowieku - dodaje Edward Pająk.

  Obie specjalności będą objęte statusem kierunku zamawianego. PWSZ realizuje go od 2008 roku. W ramach tego kierunku Instytut Techniczny realizuje projekt, na który otrzymał blisko 2,5 mln zł dofinansowania z UE.

  - Projekt oprócz tego, że zapewnia studentom wysokie stypendia, to jeszcze proponuje dodatkowe zajęcia - wyjaśnia Tadeusz Tylak, wicedyrektor Instytutu Technicznego. - Są to zajęcia wyrównujące z matematyki, fizyki i informatyki. Chcemy, by student się u nas realizował i rozwijał, dlatego staramy się wyrównać niektóre braki wiedzy. Stawiamy także nacisk na specjalistyczny angielski - dodaje Tadeusz Tylak.

  PWSZ przygotował 70 miejsc, dla osób zainteresowanych tym kierunkiem.
  - Zachęcamy panie do podejmowania studiów, bo doskonale sobie z nim radzą. Najlepszą studentką jest u nas właśnie kobieta - podkreśla dyrektor Edward Pająk.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo