Wystarczy pieniędzy na siedzibę marszałkowską

  Wystarczy pieniędzy na siedzibę marszałkowską

  Piotr Talaga

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  140 mln zł, to wartość najniższej oferty złożonej w przetargu na budowę siedziby Urzędu Marszałkowskiego. Najwyższa przekracza nieco 200 mln zł. Rozpoczęcie robót rozpocznie się najwcześniej w sierpniu.
  - Komisja przetargowa otrzymała łącznie 11 ofert, które wstępnie oceniono pod względem formalnym - mówi Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. Najniższa oferta opiewa na kwotę 140 milionów, zaś najdroższa nieco przekracza 200 milionów złotych.

  W przetargu wzięły udział głównie firmy krajowe, choć pojawiła się także oferta konsorcjum związanego z kapitałem portugalskim.


  Najniższą ofertę złożyła firma z Katowic. Nie oznacza to jednak, że to ona zostanie na pewno wybrana. Oferty muszą zostać bowiem jeszcze ocenione pod względem merytorycznym.

  - Sądzę, że ostateczny wybór wykonawcy powinien nastąpić do końca czerwca i wówczas też podpiszemy umowę na realizację inwestycji - mówi Wojciech Jankowiak. - Jeśli nie zajdą żadne nieprzewidziane okoliczności, to prace mogłyby się rozpocząć w sierpniu.

  Budynek stanąć ma przy al. Niepodległości w pobliży hotelu Polonez. Ma w nim mieś swą siedzibę nie tylko Urząd Marszałkowski, ale także Sejmik Województwa Wielkopolskiego. Obecnie siedziba tych instytucji jest rozsiana w kilku miejscach Poznania. Pomieszczenia te są wynajmowane od różnych firm i instytucji.

  Najnowsze informacje z Wielkopolski wprost na Twoją skrzynkę - zapisz się do newslettera

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo