Poznań: W sobotę drugi Wieczór Kościołów [FILM]

  Poznań: W sobotę drugi Wieczór Kościołów [FILM]

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W najbliższą sobotę w Poznaniu już po raz drugi odbędzie się "Wieczór Kościołów". Tym razem będzie można dowiedzieć się czegoś o trzech najstarszych poznańskich świątyniach: kościele św. Jana Jerozolimskiego za Murami, czyli Komandorii, katedrze na Ostrowie Tumskim oraz kościele św. Małgorzaty na Śródce.
  - Wieczór najlepiej zacząć od zwiedzania kościoła św. Jana Jerozolimskiego za Murami, a następnie przejść przez Śródkę do katedry - sugeruje ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik kurii.  Zobacz najnowsze filmy Głos.tv

  Z Poznania polecimy do Madrytu

  XIII Mistrzostwa Polski w Szteklu


  Organizatorzy przyznają, że inspiracją dla nich jest organizowana od lat z wielkim powodzeniem "Noc Muzeów". Dodają także, że obiekty sakralne, też mają swoją bogatą historię i są warte zainteresowania.

  Wieczór rozpocznie się wykładem prof. Hanny Kóčka-Krenz o godz. 16, która w Muzeum archidiecezjalnym opowie o kaplicy św. Dobrawy, na Ostrowie Tumskim. Przez niektórych historyków jest ona uznawana za najstarszą kaplicę chrześcijańską w Polsce.

  W katedrze przewidziane są prelekcje na temat Psałterzystów katedralnych, o których opowie specjalista w tej dziedzinie ks. dr Mariusz Białkowski. Wchodzących w drzwiach do katedry witać będą Dobrawa oraz Mieszko I.

  Tymczasem na Śródce poza wysłuchaniem wykładu historyka sztuki dr. hab. Jacka Kowalskiego będzie można wziąć udział w grze ulicznej "Śródeckie genius loci". Poza tym, odbędzie się tam średniowieczny targ, warsztaty dla dzieci oraz Śródecki Uniwersytet Alternatywny.

  Wieczór kościołów zakończy msza św., którą o 22.30 odprawi w katedrze ks. abp Stanisław Gądecki.
  Szczegółowy program wydarzeń znaleźć można na stronie: www.archpoznan.pl

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo