Policja zatrzymała dziewięciu bojówkarzy Lecha

  Policja zatrzymała dziewięciu bojówkarzy Lecha

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W Poznaniu, Jarocinie i Gostyniu policja zatrzymała we wtorek rano dziewięciu pseudokibiców. Tym razem nie chodzi jednak o zamieszki na stadionie w Bydgoszczy, ale o napaść na autobus z kibicami z Gorzowa Wielkopolskiego.
  Policja zatrzymała dziewięciu bojówkarzy Lecha

  ©Archiwum

  To była głośna sprawa. Pod koniec sierpnia 2008 roku na autostradzie A2 w okolicy miejscowości Wierzbowice koło Słupcy bojówkarze Lecha zajechali drogę dwóm autokarom. Kibice z Gorzowa zatrzymali się. Wtedy pseudokibice Lecha wysiedli z aut i zaczęli kopać w autobusy.

  PRZECZYTAJ TAKŻE: Chuligani napadli kibiców z Gorzowa

  - Kilkudziesięcioosobowa grupa napastników okrzykami i kopaniem w ściany autobusów chciała sprowokować pasażerów do wyjścia na drogę - mówi Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. - Gorzowscy kibice pozostali w pojazdach i nie dali się wciągnąć w bijatykę. Wydarzenia obserwowali kierowcy innych samochodów, niektórzy filmowali atak. Autostrada została bowiem całkowicie zablokowana.

  Jesienią 2008 roku policjanci zaczęli wyłapywać pseudokibiców podejrzanych o napaść. Siedemnaście osób jest już za ten wybryk rozliczanych przed sądem. Zdaniem policjantów, oskarżeni byli aktywnymi członkami bojówki z Poznania.

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego, którzy rozpracowywali grupę, nie dali jednak za wygraną. Ciągle analizowali filmy i zdjęcia i próbowali ustalić nazwiska kolejnych zadymiarzy. Efektem stały się wtorkowego zatrzymania.

  - Dziewięciu podejrzanym zarzucono sprowadzenie zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym oraz udział w zbiegowisku - dodaje Andrzej Borowiak i przypomina, że za tego rodzaju przestępstwa grozi kara do ośmiu lat więzienia.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czekam na artykuł w Głosie,

  palant (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  i co na to redaktorek Ł.Cieśla? polecam temat do publikacji...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo