Lekcje historii w Muzeum Archeologicznym

  Lekcje historii w Muzeum Archeologicznym

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Lekcje historii wcale nie muszą być nudne, szczególnie te dotyczące początków państwa polskiego i średniowiecza. A co zrobić, żeby dzieci się na nich nie nudziły?
  Wystarczy zgłosić się do udziały w projekcie Muzeum Archeologicznego "To jest Twoje dziedzictwo. Kampania informacyjna budująca tożsamość regionalną mieszkańców Wielkopolski".

  Przygotowano dwie interaktywne, nietypowe wystawy, a także specjalne przewodniki w formie komiksów dla dzieci, mapę archeologiczną Wielkopolski, na której zaznaczono odkrycia, prace wykopaliskowe, ale także muzea, a nawet ciekawe festyny. Dołączone będą także materiały lekcyjne dla nauczycieli.

  - To propozycje dla nauczycieli ze szkół podstawowych i gimnazjalnych - mówi Agnieszka Krzyżaniak, pomysłodawca projektu. Od września 2011 do czerwca 2012 wystawy mogą powędrować nieodpłatnie do 50 szkół, które do nas się zgłoszą.

  Wystawy nawiązują tematycznie do ekspozycji prezentowanych w Muzeum Archeologicznym: "Pradzieje Wielkopolski" oraz "Tu powstała Polska". Dotyczą zatem najdawniejszych dziejów naszego regionu. To jednak nie są zwykłe ekspozycje. Każda z nich to trzy magiczne, tajemnicze skrzynie, po otwarciu których będzie można poczuć się badaczem historii i archeologiem. każdy będzie mógł potrzymać repliki zabytków, odkryć ich tajemnice, a nawet przebrać się w średniowieczne stroje.

  - To ma obudzić w uczniach chęć poznania przeszłości - twierdzi Agnieszka Krzyżaniak z Muzeum Archeologicznego. - Dzieci, a nawet ich rodzice, których także można zaprosić na takie spotkania, mogą zobaczyć, jak żyli nasi przodkowie. Dzięki temu łatwiej będzie zaszczepić wiedzę o początkach państwa polskiego, które zaczęło się właśnie tutaj w Wielkopolsce.
  Szczegółowe informacje, numery telefonu i maila, pod który od dzisiaj można zgłosić chęć uczestnictwa w projekcie można znaleźć na stronie Muzeum Archeologicznego.

  Najnowsze informacje z Wielkopolski wprost na Twoją skrzynkę - zapisz się do newslettera

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo