Podpoznańskie gminy kuszą ciszą, relaksem i zielonymi...

  Podpoznańskie gminy kuszą ciszą, relaksem i zielonymi terenami

  Katarzyna Wozińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Osiedle Sosnowe w Kamionkach to przykład tego, w jaki sposób rozwijają się podpoznańskie gminy

  Osiedle Sosnowe w Kamionkach to przykład tego, w jaki sposób rozwijają się podpoznańskie gminy ©materiały prasowe

  Gminy okalające stolicę Wielkopolski stanowią coraz atrakcyjniejsze miejsce do zamieszkania i tym samym stają się coraz większą konkurencją dla Poznania. Zachęcają zielenią, cenami nieruchomości i licznymi atrakcjami turystycznymi. Inwestują w infrastrukturę i rozrywkę.
  Osiedle Sosnowe w Kamionkach to przykład tego, w jaki sposób rozwijają się podpoznańskie gminy

  Osiedle Sosnowe w Kamionkach to przykład tego, w jaki sposób rozwijają się podpoznańskie gminy ©materiały prasowe

  Czytaj też - SPADAJĄ CENY MIESZKAŃ W KAMIENICACH

  Zmęczeni hałasem i codziennym zgiełkiem, szukamy pewnego azylu, miejsca bezpiecznego, zapewniającego nam relaks i rozrywkę, ale i - a nawet przede wszystkim - dobrze skomunikowanego z miejscem naszej pracy i nauki dzieci. Te wymagania, zresztą z coraz lepszym efektem, zaczynają spełniać podmiejskie gminy. Mieszkanie na prowincji przestaje być utożsamiane z izolacją od "wielkiego" świata i wszechobecną nudą. Staje się czymś pożądanym, szczególnie dla rodzin z dziećmi.

  - W ostatnich latach odnotować można znaczny wzrost zainteresowania nieruchomościami w podpoznańskich miejscowościach. Nasze inwestycje są tego doskonałym przykładem. Trend ten jest jak najbardziej racjonalny, gdyż poza Poznaniem można nabyć dom w cenie mieszkania. Z racji tego, w stolicy Wielkopolski nie ma już praktycznie kierunku, w którym poznaniacy by nie migrowali. Dzięki temu podpoznańskie gminy rosną w siłę, a liczba mieszkańców rokrocznie się zwiększa - mówi Piotr Swoboda, prezes Skaland.

  Swarzędz
  Bezpośrednie sąsiedztwo Poznania, bardzo dobrze rozwinięta gminna publiczna komunikacja autobusowa i połączenia kolejowe są największymi atutami Swarzędza. Wielu mieszkańców do tego ponad 30-tysięcznego miasteczka przyciąga także rozbudowana infrastruktura rekreacyjna oraz liczne obiekty sportowe, mieszczące się między innymi w Swarzędzkim Centrum Sportu i Rekreacji.

  Koneserzy sportu "pod dachem" odnajdą tu pływalnię, lodowisko, halę sportową i kręgielnię, natomiast wielbicieli ruchu na świeżym powietrzu bez wątpienia zachęcą liczne szlaki rowerowe mieszczące się na terenie gminy, czy też Jezioro Swarzędzkie.

  Zamieszkać tutaj można między innymi na osiedlu domów wielorodzinnych i szeregowych Diamentum w Kruszewni (5 km od Swarzędza), realizowanym przez firmę Willemen Polska, czy też w Gruszczynie na osiedlu Cybina Park w domach bliźniaczych stawianych przez firmę Full Haus Development. W Swarzędzu zainwestował też w nowoczesne budownictwo Agrobex, a Kalbud rozpoczął budowę nowego osiedla mieszkaniowego.

  Kórnik
  Kórnik to jedna z najdynamiczniej rozwijających się gmin w Polsce, co dostrzegają nie tylko poznaniacy, ale i rankingi oceniające rozwój jednostek samorządowych. W samym 2010 roku gmina zajęła pierwsze miejsce w rankingu samorządów gazety "Rzeczpospolita", trzecie miejsce w Polsce według wskaźników Zrównoważonego Rozwoju, a także została laureatem konkursu Teraz Polska.

  Dużym atutem gminy jest położenie w pobliżu kluczowych szlaków komunikacyjnych (autostrada A2, trasa krajowa S11, droga nr 431 i 434), liczne zabytki oraz walory przyrodnicze. Na uwagę zasługuje XVI-wieczny Zamek Kórnicki otoczony parkiem dendrologicznym (Arboretum), piesze i rowerowe szlaki turystyczne, a także jeziora kórnickie. Jednym z największych sołectw gminy, zarówno pod względem liczby ludności, jak i powierzchni, są niemalże 2-tysięczne Kamionki.

  - Oddalone zaledwie 15 km od Poznania, otoczone lasami, Kamionki stanowią odpowiedź na pytanie o wymarzone lokum. Kusząca jest też cena nieruchomości, gdyż dom w zabudowie szeregowej z ogrodem można nabyć już za 333 tys. netto - mówi Piotr Swoboda, prezes Skaland. Zamieszkać można także w Kórniku - Biernatkach, w domach bliźniaczych na osiedlu Zamkowym stawianym przez Marcopolo Development.

  Najnowsze informacje z Wielkopolski wprost na Twoją skrzynkę - zapisz się do newslettera
  1 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo