Piła: Schowali w kołach 16 kg narkotyków! [FILM, ZDJĘCIA]

  Piła: Schowali w kołach 16 kg narkotyków! [FILM, ZDJĘCIA]

  Agnieszka Kledzik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zatrzymani mężczyźni schowali w kołach 14 kg amfetaminy oraz 2 kg marihuany i haszyszu
  1/5
  przejdź do galerii

  Zatrzymani mężczyźni schowali w kołach 14 kg amfetaminy oraz 2 kg marihuany i haszyszu ©Fot. Policja w Pile

  - To największa ilość skonfiskowanych narkotyków od lat - mówi komisarz Tomasz Wojciechowski, rzecznik prasowy pilskiej policji. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Mieli schowane 16 kilogramów środków odurzających. Czarnorynkowa wartość narkotyków przekracza 350 tysięcy złotych. To była bardzo szybka akcja.
  - Kryminalni pracowali kilkanaście dni nad jej rozpoznaniem. Ustalili, że jeden z mieszkańców Piły może być zamieszany w przemyt i handel znacznych ilości środków odurzających. Od tego czasu dyskretnie śledzili każdy ruch podejrzanego - tłumaczy rzecznik policji.

  ZOBACZ: GDZIE PRZESTĘPCY UKRYLI NARKOTYKI

  W sobotę, w nocy na drodze pomiędzy Piłą a Rusinowem policjanci zauważyli osobowego forda, którym prawdopodobnie poruszał się diler. Kryminalni nie spuszczali go z oka. Mężczyzna zatrzymał się na jednej z posesji w Skórce, na terenie powiatu złotowskiego. Tam przesiadł się do innego auta. Forda zostawił innemu mężczyźnie, a sam drugim samochodem ruszył w kierunku Piły.

  - Policjanci postanowili sprawdzić pozostawione w miejscowości Skórka auto. Zaskoczony nocną wizytą właściciel posesji był bardzo zdenerwowany. Twierdził, że ford jest jego własnością i nikt w nocy nim nie jeździł - dodaje Tomasz Wojciechowski.
  Funkcjonariusze nie odpuścili i zaczęli przeszukiwać auto.

  - Kiedy policjanci otworzyli bagażnik pojazdu, okazało się, że w środku znajduje się pięć używanych kół. Funkcjonariusze zaczęli po kolei wyciągać je z samochodu. Jeden z policjantów stwierdził, że dwa z nich są wyraźnie cięższe od pozostałych - mówi rzecznik.

  Wówczas funkcjonariusze postanowili koła zabrać na komisariat. Tam rozłożyli je na części. Wówczas ich przypuszczenia się potwierdziły. Wewnątrz kół były umieszczone foliowe worki z białym proszkiem oraz roślinnym suszem.  Więcej filmów w serwisie Głos.TV:

  Muzeum Eksploracji w Przeźmierowie

  Bursztynowy Motyl dla Martyny Wojciechowskiej

  Światowe Dni Innowacji w Poznaniu


  - Po wykonaniu testów chemicznych okazało się, że w dwóch kołach znajdowało się blisko 16 kg amfetaminy, marihuany oraz haszyszu. Samej tylko amfetaminy było 14 kg. Z takiej ilości można przygotować tysiące porcji narkotyku, to olbrzymia ilość - komentuje Tomasz Wojciechowski.

  Policjanci zatrzymali obu mężczyzn. Właściciel forda został zatrzymany natychmiast, a kilka godzin później zatrzymano także i tego mężczyznę, który jeździł w nocy tym samochodem. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzut wprowadzenia do obrotu blisko 16 kg narkotyków.

  Prokuratura już wystąpiła do sądu z wnioskiem o ich areszt, bo obaj byli w przeszłości już notowani przez policję za przestępstwa narkotykowe. Za handel i posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia.

  Policja nie ujawnia, skąd były te narkotyki, ani na jaki rynek miały trafić. Nie wiadomo też, jak długo mężczyźni zajmowali się handlem środkami odurzającymi. To tajemnica, bo sprawa jest rozwojowa. Prowadzący śledztwo policjanci i prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w sprawie.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo