Shakira z dubbingiem? Z BLOGA

  Shakira z dubbingiem? Z BLOGA

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przy okazji wejścia w życie nowej ustawy medialnej stacje radiowe zobligowano, by zmienić proporcje ramówek, na rzecz piosenek po polsku. Od dziś powinno być z tym lepiej, ale nie będzie.
  Shakira z dubbingiem? Z BLOGA

  ©Archiwum artysty

  Do tej pory polskich piosenek miało być 33 procent w ciągu całego dnia, czyli jedna trzecia doby. Teraz będzie tak samo z tą różnicą, że 60 procent z tych 33 ma być puszczane między 5 a 24. Czyli nie tylko dla stróżów nocnych. Mało tego, do tej puli podwójnie liczyć się będą kawałki debiutantów.

  Niby jest lepiej. Ale szczegóły, szczegóły... Ustawodawcy nie mieściło się w głowie, że Polak może śpiewać po angielsku i zapisał, że "polskie" znaczy "śpiewane po polsku". Osłoną nie zostaną więc objęte utwory instrumentalne, tudzież śpiewane po angielsku.

  Jeszcze niedawno Myslovitz, Coma czy Edyta Górniak nagrywali swoje kawałki powtórnie, żeby angielskie wersje zaprezentować na Zachodzie.
  Teraz będzie odwrotnie: Wilki przerobią "Son of The Blue Sky" na "Syna błękitnego nieboskłonu", Kalwi i Remi "Lips" zmienią w "Usteczka", a Ich Troje "Keine Grenzen" na "Kielnią kręcę". Ale to dopiero początek, bo nasz drogocenny rynek radiowy i tak zadławi się z powodu niedoboru wystarczająco radiowych przebojów w języku Słowackiego i Miłosza. Podobnie jak w grach komputerowych nastąpi polonizacja treści i zamiast "Waka-Waka" czy "Poker Face" Shakira i Lady Gaga śpiewać będą z dubbingiem. Zwróćcie Państwo uwagę, ten kierunek już się sprawdził - w przypadku wykonawcy znanego jako Czesław Śpiewa.

  Żarty żartami, ale najważniejszego zadekretować się nie da: grania w radiu DOBRYCH piosenek. Sprawdźcie sobie Państwo, jakie utwory królowały w ostatnich latach np. w Opolu. Prawda, jak szybko te bzdury wywietrzały? Polska muzyka przeżywa upadek i tego nikt już nie powstrzyma, a nawet jeśli pojawiają się takie rodzynki jak nowe płyty Piotra Roguckiego i Pablopavo, to i tak nikt ich nie puści w komercyjnym radiu. To już prędzej Zet i RMF zafundują dubbing Lady Gadze. Na pewno nie zabraknie chętnych rodzimych wokalistek, które i tak rżną z koleżanek zagranicznych na potęgę. Teraz będą to mogły robić nie tylko jawnie, ale i dla dobra polskiej muzyki.

  JAKICH POLSKICH WYKONAWCÓW BRAKUJE WAM W RADIU?

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rżnięcie Shakiry !

  p. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 40 / 27

  Cyt:"Na pewno nie zabraknie chętnych rodzimych wokalistek, które i tak rżną z koleżanek zagranicznych na potęgę".Oby nie RŻNĘŁY na potęgę... nas,słuchaczy i widzów ,drogi Redaktorze.No,chyba ,że...rozwiń całość

  Cyt:"Na pewno nie zabraknie chętnych rodzimych wokalistek, które i tak rżną z koleżanek zagranicznych na potęgę".Oby nie RŻNĘŁY na potęgę... nas,słuchaczy i widzów ,drogi Redaktorze.No,chyba ,że tylko co jakiś czas :)zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo