279 kilogramów karpi złowiono na Debinie [ZDJĘCIA]

  279 kilogramów karpi złowiono na Debinie [ZDJĘCIA]

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zawodnicy byli zadowoleni z wyniku
  1/6
  przejdź do galerii

  Zawodnicy byli zadowoleni z wyniku ©Paweł Miecznik

  Tegoroczna Cyrpiniada zakończyła się wielkim sukcesem. Wiosenne zawody w łowieniu karpi odbyły się w weekend na stawach dębińskich. Wędkarze złowili w sumie 38 ryb, które ważyły razem 279 kilogramów.
  - To najbardziej udana zawody z wszystkich siedemnastu, które się do tej pory odbyły. Złowiono bardzo dużo ryb, a wszyscy bawili się świetnie - stwierdza Dawid Patlewicz, organizator Cypriniady.

  Wyniki zawodów były bardzo zbliżone, a pojedynek wyrównany. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Lublina. Marcin Kasprzak i Paweł Szutko, czyli Carp Gold Team złowili w sumie 48,7 kilograma ryb.

  Zdobywcy drugiej nagrody to poznaniacy - Dawid Patlewicz i Przemysław Konewka. Wędkarze osiągnęli wynik 40 i pół kilograma. Trzecie miejsce zdobyli Robert Leszczyński i Sebastian Artyniuk, pochodzący z Lubonia. Osiągnęli oni wynik 40,4 kilograma.

  Zwycięzcy wezmą teraz udział w mistrzostwach Polski w łowieniu karpi. Największy złapana na zawodach ryba ważyła 13 kilogramów. Złowił ją poznaniak - Jarosław Wojtuś.

  Wędkarze przyznają jednak, że to nie wyniki i nagrody były dla nich najważniejsze.
  - Cypriniada to impreza przede wszystkim towarzyska. Jest to dla wszystkich przede wszystkim dobra zabawa. To świetna okazja do spotkania się i wspólnej wymiany doświadczeń - mówi Andrzej Pietras, prezes Stowarzyszenia Miłośników Dębiny.


  Najnowsze informacje z Wielkopolski wprost na Twoją skrzynkę - zapisz się do newslettera

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo