Dopiewo: Linea inwestuje, projektuje i obdarowuje gminę

  Dopiewo: Linea inwestuje, projektuje i obdarowuje gminę

  Katarzyna Wozińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Linea przekazała nieodpłatnie gminie Dopiewo teren pod budowę szkoły podstawowej w Dąbrówce wraz z projektem obiektu. Jest to jedna z kilku darowizn Linei na rzecz gminy. Kolejne są już przygotowywane.
  Osada Leśna powstaje już 10 lat

  Osada Leśna powstaje już 10 lat ©Linea

  CZYTAJ O NIERUCHOMOŚCIACH W GŁOSIE WIELKOPOLSKIM

  Na podstawie umowy darowizny między firmą Linea a Urzędem Gminy Dopiewo, największy deweloper w gminie przekazał nieodpłatnie na rzecz lokalnej społeczności projekt szkoły podstawowej w Dąbrówce oraz projekty przedszkoli w Skórzewie i Konarzewie.

  W umowie zaznaczono również, że w przygotowaniu są projekty kolejnych obiektów przedszkolnych: w Dąbrówce i Dopiewie. Oba projekty deweloper zobowiązał się przekazać na rzecz dopiewskiego samorządu również bezpłatnie.

  Już wcześniej Linea podarowała projekt gimnazjum w Skó-rzewie. Urząd, jako inwestor, otrzymał za tę realizację nagrodę II stopnia Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budowlanych - Budowa Roku 2008.

  Deweloper jest również autorem projektu kościoła w Dąbrówce. Grunt pod budowę obiektu przekazały osoby fizyczne powiązane z firmą również bezpłatnie w 2007 roku. Analogicznie przy współpracy z gminą firma rozwiązała problem oświaty w Dąbrówce.

  Jeszcze przed przekazaniem projektu szkoły podstawowej, 2010 roku, Linea podarowała gminie grunt pod budowę tego obiektu.
  Wraz z dynamicznym wzrostem liczby mieszkańców szybko zabrakło miejsc w gminnych przedszkolach i najbardziej obleganych szkołach podstawowych.

  - Budując Osadę Leśną Dąbrówka, przyczyniliśmy się do poważnego wzrostu liczby mieszkańców Dopiewa. Jest to zjawisko na pewno korzystne dla gminy. Jednak wraz z napływem nowych mieszkańców pojawiają się potrzeby, wśród których do najważniejszych należą te, które związane są ze sferą oświaty. Bardzo byśmy chcieli, aby nasza pomoc w formie darowizny przyczyniła się do jak najszybszego rozwiązania tych problemów - mówi Tomasz Łubiński z firmy Linea.

  Osiedle Osada Leśna w Dąbrówce powstaje od 10 lat. Obecnie liczy już 2,5 tysiąca mieszkańców, a docelowo zamieszka w nim 3,2 tysiąca osób. Inwestycja planowana jest do 2015 roku. Osiedle położone jest bezpośrednio przy trzecim co do wielkości kompleksie leśnym w najbliższej okolicy Poznania.

  Najnowsze informacje z Wielkopolski wprost na Twoją skrzynkę - zapisz się do newslettera

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo