Kalisz: Miasto podpisało umowę i kupi dziesięć nowych...

  Kalisz: Miasto podpisało umowę i kupi dziesięć nowych autobusów dla KLA

  Andrzej Kurzyński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Andrzej Sienkiewicz z firmy Solaris (od lewej) i Janusz Pęcherz po podpisaniu umowy na zakup nowych autobusów

  Andrzej Sienkiewicz z firmy Solaris (od lewej) i Janusz Pęcherz po podpisaniu umowy na zakup nowych autobusów ©Andrzej Kurzyński

  O dziesięć nowych autobusów wzbogaci się niebawem tabor Kaliskich Linii Autobusowych. Osiem z nich dostarczy firma Solaris z podpoznańskiego Bolechowa.
  Andrzej Sienkiewicz z firmy Solaris (od lewej) i Janusz Pęcherz po podpisaniu umowy na zakup nowych autobusów

  Andrzej Sienkiewicz z firmy Solaris (od lewej) i Janusz Pęcherz po podpisaniu umowy na zakup nowych autobusów ©Andrzej Kurzyński

  Będą dwa autobusy przegubowe o długości 18 metrów warte prawie 2,5 mln złotych oraz sześć autobusów 12-metrowych za kwotę ponad 5,6 mln złotych. Miasto kupiło też dwa tak zwane minibusy o długości 8-metrów. Za nieco ponad 943 tys. złotych dostarczy je firma Lider Trading z Warszawy. Kosztów Samorząd Kalisza otrzymał na ten cel unijne dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Po rozliczeniu podatku VAT 80 porc.
  zostanie zwrócone miastu po dostarczeniu autobusów. A te mają pojawić się w Kaliszu do 29 września. To drugi unijny wniosek miasta o pieniądze unijne na kupno nowych autobusów, który został zrealizowany.

  - Poprzednio studium wykonalności dotyczyło uruchomienia konkretnej linii specjalnej. Teraz mówimy konkretnie o poprawie jakości taboru KLA i myślę, że będzie to widoczne w mieście - mówi Janusz Pęcherz, prezydent Kalisza. - Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na zakup autobusów z klimatyzacją.
  Jak zapewnia, Andrzej Sienkiewicz, dyrektor sprzedaży firmy Solaris, autobusy, które trafią do Kalisza będą w pełni niskopodłogowe oraz wyposażone w najbardziej ekologiczne silniki.
  - Postaramy się zrealizować dostawę jak najlepiej oraz w terminie, by mieszkańcy byli jak najbardziej zadowoleni - dodaje Sienkiewicz.

  Sam przetarg na nowe autobusy został ogłoszony w marcu, a jego rozstrzygnięcie nastąpiło 26 kwietnia. W piątek podpisano ostateczną umowę.
  - Zależało nam na tym, by całą procedurę przeprowadzić bardzo sprawnie i bez zbędnych odwołań, aby jeszcze w tym roku móc wystąpić o zwrot podatku VAT. Dlatego był to przetarg o czystych, jawnych, obiektywnych i jasno ocennych kryteriach - tłumaczy Dariusz Grodziński, wiceprezydent Kalisza. - Dzięki temu możemy teraz podpisać umowę, dzięki której już we wrześniu będziemy mieć nie tylko nowe autobusy, ale również fakturę, którą podamy do Urzędu Skarbowego.

  Czytaj także: Ostrów: Nowe autobusy na 50-lecie MZK

  Czytaj także: Ostrów: W autobusie do Kalisza internet za darmo

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo