Poznań: Wycinka drzew utrudnia wjazd do miasta

  Poznań: Wycinka drzew utrudnia wjazd do miasta

  Zdjęcie autora materiału

  Głos Wielkopolski

  Wycinka drzew sparaliżowała w czwartek ruch na ulicy Dąbrowskiego w Poznaniu

  Wycinka drzew sparaliżowała w czwartek ruch na ulicy Dąbrowskiego w Poznaniu ©Fot. Robert Domżał

  Wjeżdżający do Poznania od strony Tarnowa Podgórnego ulicą Dąbrowskiego stali w długim korku. Zator spowodowali pracownicy wycinający drzewa i przycinający ich korony. Ponieważ gałęzie spadają na całą szerokość jezdni, zajęty jest nie tylko jeden pas ruchu.
  Wycinka drzew sparaliżowała w czwartek ruch na ulicy Dąbrowskiego w Poznaniu

  Wycinka drzew sparaliżowała w czwartek ruch na ulicy Dąbrowskiego w Poznaniu ©Fot. Robert Domżał

  Kiedy gałęzie są sprzątane, na długie minuty zamiera ruch na wjazdowej trasie do Poznania. Gdyby wcześniej był wyznaczony objazd, można by ten fragment Dąbrowskiego ominąć, np. ulicą Sytkowską.

  O tym nikt nie pomyślał, a kierowcy czekają, zastanawiając się, czy roboty muszą być wykonywane w porze porannego szczytu komunikacyjnego i czy miesiąc maj to odpowiedni okres na przycinanie koron zieleniących się już drzew?


  Co bardziej nerwowi właściciele aut terenowych przejeżdżają przez krawężnik i trawnik, aby dostać się na pieszojezdnię. Tym sposobem próbują przyspieszyć swoją podróż. Słowem, między zjazdem z Dąbrowskiego w Lutycką a ulicą Pilotów panuje chaos i nerwowość.

  W Zarządzie Dróg Miejskich można się dowiedzieć , że prace wykonywane są na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej.

  Dyrektor ZZM Tomasz Lisiecki przekonuje, że firma do wycinki wybrana została w przetargu, a to, jak podczas prac powinny jeździć auta, nie zależy już od Zarządu Zieleni Miejskiej. Tę kwestię wykonawca musi uzgodnić z... ZDM.

  Jednak drogowcy z Wilczaka nie potwierdzają, ani też nie zaprzeczają, że wydali pozwolenie na zajęcie części jezdni.
  - Osoba odpowiedzialna za wydawanie pozwoleń jest na objeździe dróg - tłumaczy Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich.
  Wykonawcy wycinki drzew przekazano jednak, by w następnych dniach nie prowadził prac w czasie porannego szczytu komunikacyjnego.

  Czy jednak wycinka drzew teraz w maju była koniecznością?
  - Należało to zrobić, ponieważ niektóre drzewa były spróchniałe u podstaw pnia. Uschnięte były też niektóre gałęzie i konary. To zagraża bezpieczeństwu przejeżdżających i przechodzących obok tych drzew - mówi dyrektor ZZM.

  Jak przekonuje, przecinka jest skuteczniejsza, gdy drzewa się zazielenią.
  - Wówczas dopiero widać, które gałęzie są już uschnięte i nie ma szans na to, by wypuściły liście - wyjaśnia dyrektor Lisiecki.
  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kompletny bałagan...

  Gościu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Nieopisany bałagan i niekompetencja - jeden zwala na drugiego. Strach się bać co to się wyprawia w tym grajdole! Czy doczekam czasów kiedy nie będzie już w tym mieście tych wszystkich Tulibackich,...rozwiń całość

  Nieopisany bałagan i niekompetencja - jeden zwala na drugiego. Strach się bać co to się wyprawia w tym grajdole! Czy doczekam czasów kiedy nie będzie już w tym mieście tych wszystkich Tulibackich, Skałeckich, Prymasów, Kruszyńskich (?) Cesarz Wilhelm się w grobie przewraca jak to widzi!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo