W regionie zaczął już działać system informacji turystycznej

  W regionie zaczął już działać system informacji turystycznej

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W regionie zaczął już działać system informacji turystycznej

  ©Waldemar Wylegalski

  Wielkie ułatwienie dla turystów zwiedzających Wielkopolskę. W odnalezieniu najciekawszych zabytków, noclegu, a nawet połączenia lotniczego czy autobusowego pomoże im teraz 46 infokiosków zainstalowanych w regionie. Na poznańskim lotnisku Ławica uruchomiono System Informacji Turystycznej w Wielkopolsce.
  W regionie zaczął już działać system informacji turystycznej

  ©Waldemar Wylegalski

  - To kolejny ważny krok w promocji Wielkopolski - mówi Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego. - Stawiamy na nowoczesne techniki, tak by turysta miał dostęp do informacji przez 24 godziny na dobę - dodaje marszałek.

  System tworzy sieć nowoczesnych infokiosków, 101 turystycznych tablic informacyjnych wyposażonych w kody QR oraz 15 znaków drogowych. System współfinansowany przez Unię Europejską powstawał przez trzy lata, ale wreszcie jest.

  Jak system będzie działał? Infokioski stanowią zintegrowaną sieć połączoną poprzez System Informacji Turystycznej. W efekcie, turysta korzystający z infokiosku, np. na rynku w Kaliszu zyskuje dostęp do bazy okolicznych obiektów turystycznych, punktów informacji turystycznej, restauracji i miejsc noclegowych, ale również do bazy obiektów z całej Wielkopolski. Informacje będą dostępne w trzech językach: polskim, angielskim oraz niemieckim.

  Szybki dostęp do bogatego zasobu informacji to niejedyna korzyść, jaką odnosi turysta.
  - Infokioski wyposażono w szeroką gamę funkcjonalności, np. aktualizowany na bieżąco kalendarz imprez. Turysta może wysłać film wykonany przez kamerę wbudowaną w kiosk albo wirtualną pocztówkę, która z powodzeniem może zastąpić tę tradycyjną, papierową. Dużym plusem jest dostęp do bezprzewodowej sieci Wi-Fi w promieniu kilkudziesięciu metrów w obrębie infokiosku - tłumaczy Tomasz Wiktor, prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. - Nowinką dla wielu użytkowników będzie możliwość odczytu kodów QR za pośrednictwem infokioksów - zaznacza Tomasz Wiktor.

  Odporna na warunki atmosferyczne obudowa urządzeń, ich odpowiednie oświetlenie diodami LED, a przede wszystkim wyposażenie w ekrany i panele dotykowe sprawiają, że korzystanie z infokiosków jest bardzo łatwe. Urządzenia posiadają również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie są wyposażone między innymi w syntezator mowy.

  Czytaj także: Kalendarz wielkopolskich imprez rowerowych

  Czytaj także: Jak ugryźć 6 milionów na promocję kultury

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kolejny niewypał

  Turysta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

  Kolejny niewypał urzędników i zmarnowanie kasy podatników - powszechny dostęp do internetu spowodował że większość turytów przygotowuje się do wyjazdu przed wyruszenie w podróż poprzez zebranie...rozwiń całość

  Kolejny niewypał urzędników i zmarnowanie kasy podatników - powszechny dostęp do internetu spowodował że większość turytów przygotowuje się do wyjazdu przed wyruszenie w podróż poprzez zebranie on-line info o miejscu gdzie się udają. Wycieczek w ciemno nikt już nie praktykuje.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo