Maratończycy spotykają się w Gnieźnie

  Maratończycy spotykają się w Gnieźnie

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jak widać udział w maratonie daje cieszy

  Jak widać udział w maratonie daje cieszy ©Robert Domżał

  Czas czyścić rowery, smarować łańcuchy i w drogę. Dokąd? W najbliższą niedzielę wszystkie drogi poprowadzą pasjonatów dwóch kółek do Gniezna.
  Jak widać udział w maratonie daje cieszy

  Jak widać udział w maratonie daje cieszy ©Robert Domżał

  Po zimnym Barlinku, gorącą atmosferę zapewnia Gniezno. Właśnie w okolicach tego miasta wytyczona została trasa pierwszej tegorocznej edycji Grand Prix Wielkopolski rozgrywanej w naszym regionei. Barlinek był tylko prologiem choć oczywiście punkty tam zdobyte będą jak najbardziej zaliczane do punktacji .
  Uczestnicy gnieźnieńskiego maratonu będą mieli do wyboru trzy dystanse: 30km, 50km i 70 km. Jak zapowiadają meteorolodzy pogoda będzie sprzyjała rekreacji. Słońce dopisze. Warto więc zastanowić się, czy wybrać filtr, by słońce zanadto nie spaliło skóry, czy może lepiej wysmarować się specyfikiem przeciwko meszkom.
  Wojciech Gogolewski organizator maratonu podpowiada, że niektóre odcinki będą przebiegały w sąsiedztwie jeziora. Nie zabraknie więc ani błota, ani meszek.
  Start honorowy wszystkich uczestników bez względu na dystans nastąpi o godz. 11.00 z Rynku w Gnieźnie. Warto jednak przyjechać znacznie wcześniej, ponieważ w najbliższym sąsiedztwie miejsca startu mogą być problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego. Dobrym rozwiązaniem może się okazać skorzystanie z parkingu nieopodal katedry.
  Jeszcze w tym sezonie maratony z cyklu Grand Prix Wielkopolski odbędą się w Mosinie - z podjazdem pod Pożegowo, Suchym Lesie, a także w Kole oraz Łopuchowie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo