Infokioski w całej Wielkopolsce

  Infokioski w całej Wielkopolsce

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zwiedzający Wielkopolskę od dzisiaj mają łatwiej. W odnalezieniu najciekawszych zabytków, noclegu, a nawet połączenia lotniczego czy autobusowego pomoże im 46 infokiosków zainstalowanych w regionie. Właśnie uruchomiono na poznańskiej Ławicy System Informacji Turystycznej w Wielkopolsce.
  Współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013 powstawał przez trzy lata, ale wreszcie jest.

  46 nowoczesnych infokiosków turystycznych, z czego 31 zewnętrznych i 15 wewnętrznych zainstalowano w centralnych punktach wielkopolskich miast uczestniczących w projekcie, np. na Lotnisku "Ławica" w Poznaniu oraz pobliżu atrakcji turystycznych na terenie całego regionu.

  - To kolejny ważny krok w promocji Wielkopolski - mówi Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego. - Dogoniliśmy europejski peleton i może nie jesteśmy na czołowym miejscu, ale jedziemy już w grupie. Stawiamy na nowoczesne techniki, tak by turysta miał dostęp do informacji przez 24 godziny na dobę.

  Infokioski stanowią zintegrowaną sieć połączoną poprzez System Informacji Turystycznej zarządzany przez WOT. W efekcie, turysta korzystający z infokiosku np. na Rynku w Kaliszu zyskuje dostęp do bazy okolicznych obiektów turystycznych, punktów informacji turystycznej, restauracji i miejsc noclegowych, ale również do bazy obiektów z całej Wielkopolski. Informacje będą dostępne w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej.

  Szybki dostęp do bogatego zasobu informacji to nie jedyna korzyść, jaką odnosi turysta.

  - Infokioski wyposażono w szeroką gamę funkcjonalności, np. aktualizowany na bieżąco kalendarz imprez. Turysta może wysłać film wykonany przez kamerę wbudowaną w kiosk albo wirtualną pocztówkę, która z powodzeniem może zastąpić tę tradycyjną, papierową. Dużym plusem jest dostęp do bezprzewodowej sieci Wi-Fi w promieniu kilkudziesięciu metrów w obrębie infokiosku - tłumaczy Tomasz Wiktor, Prezes WOT. - Nowinką dla wielu użytkowników będzie możliwość odczytu kodów QR za pośrednictwem infokioksów. - dodaje Tomasz Wiktor.

  Odporna na warunki atmosferyczne obudowa urządzeń, ich odpowiednie oświetlenie diodami LED, a przede wszystkim wyposażenie w ekrany i panele dotykowe sprawiają, że korzystanie z infokiosków jest łatwe i intuicyjne. Urządzenia posiadają również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie są wyposażone w syntezator mowy. Dodatkowo, infokioski wewnętrzne mają opcję regulacji wysokości.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo