Poznań: Nowe wypożyczalnie rowerów

  Poznań: Nowe wypożyczalnie rowerów

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Miłośnicy dwóch kółek w Poznaniu zyskali w maju kolejny punkt, w którym mogą wypożyczyć rower. Stanął on przy kładce prowadzącej do Galerii Malta przy ul. abpa Baraniaka. W tym roku powstaną kolejne wypożyczalnie.
  Z wypożyczalni na os. Jana III Sobieskiego korzysta wielu studentów, którzy dojeżdżają do kampusu na Morasku

  Z wypożyczalni na os. Jana III Sobieskiego korzysta wielu studentów, którzy dojeżdżają do kampusu na Morasku ©Fot. Sławomir Seidler

  Najnowszy punkt do końca miesiąca, w weekendy, zostanie skomunikowany z innymi punktami firmy MaltaBike. Można więc będzie wyjechać rowerem z wypożyczalni na Malcie i oddać go przy ulicy Towarowej (obok Akademii Muzycznej) lub Jana Pawła II (przy lodowisku POSiR).

  - Zdecydowały o tym względy praktyczne. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne - mówi Szymon Cieśla, współwłaściciel MaltaBike.

  Do końca tego roku firma otworzy również dwa kolejne punkty rowerowe. Będą to wypożyczalnie bezobsługowe.

  - Rowery wyposażone zostaną w czytniki czipów. Osoby, które się zarejestrują, otrzymają specjalne karty, które będą zapisywać czas jazdy. Na tej podstawie zostanie naliczona opłata - tłumaczy Szymon Cieśla.

  Jeden z bezobsługowych punktów zostanie otwarty przy Uniwersytecie Ekonomicznym. Właściciele zastanawiają się jeszcze, gdzie stanie druga wypożyczalnia. Do uzgodnienia pozostaje również cena. Wiadomo jednak, że dojeżdżający na uczelnię studenci będą płacić dużo mniej.

  Wypożyczenie roweru na godzinę to koszt 5 zł (bilet ulgowy) i 7 zł (bilet normalny). Za cały dzień jazdy zapłacimy 30 zł, a gdy oddamy rower następnego dnia - 40 złotych.

  Miłośnicy dwóch kółek mogą również udać się do wypożyczalni rowerów Zarządu Transportu Miejskiego, znajdującej się przy dworcu autobusowym na os. Jana III Sobieskiego.

  Osoby, które posiadają ważną KOMkartę, mogą wypożyczyć tam rower bezpłatnie. Wystarczy, że uregulują jednorazową opłatę rejestracyjną, w wysokości 5 zł. Jeżeli ktoś nie posiada sieciówki, może wypożyczyć sprzęt na dowód osobisty.

  Koszt w tym wypadku wynosi 2 zł za godzinę jazdy. Możliwe jest również wykupienie abonamentu. Miesięczny wynosi 30 zł, a sezonowy (ważny do 31 października) 120 złotych. Wypożyczalnia otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7-21, a w soboty i niedziele od 10 do 20.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo