Wmurowanie aktu erekcyjnego pod nową bibliotekę

  Wmurowanie aktu erekcyjnego pod nową bibliotekę

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jutro w samo południe odbędzie się wmurowanie aktu erekcyjnego pod nowy gmach Biblioteki Raczyńskich.
  Umowa z wykonawcą została podpisana 7 października ubiegłego roku i przewiduje zakończenie prac budowlanych w ciągu 18 miesięcy. Powstaje najnowocześniejszy gmach biblioteczny w Polsce za ponad 100 milionów złotych.

  - Wszystko idzie zgodnie z planem - mówi Wojciech Spaleniak, dyrektor Biblioteki Raczyńskich. - Nowy gmach zaczyna się już wyłaniać z ziemi, co można obserwować nie tylko podglądając przez płot, ale także na stronie internetowej Biblioteki dzięki zamontowanej kamerze.

  Do tej pory były prowadzone prace ziemne, lano fundamenty, stropy, kładziono główne płyty betonowe i ustawiono słupy trzymające konstrukcję. Teraz po najbardziej pracochłonnym etapie budowa szybko powinna piąć się w górę.

  Gmach zostanie oddany zgodnie z terminem. Całe szczęście opóźnień nie spowodowały prace archeologiczne. Przy robieniu wykopów pod fundamenty ekipa natrafiła na pozostałości galerii Atanazego Raczyńskiego w porozumieniu w miejskim konserwatorem zabytków zrobiono dokumentację i prace mogły ruszyć dalej.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo