Poznań: Dopadli śmieciarza na podstawie szyby z samochodu

  Poznań: Dopadli śmieciarza na podstawie szyby z samochodu

  Andrzej Janas

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  "Autora" dzikiego wysypiska można zidentyfikować i ukarać na podstawie śmieci, które zostawił w przydrożnym rowie czy lesie. Jednak poznańscy miejscy strażnicy w detektywistycznej pracy posunęli się krok dalej - znaleźli bałaganiarza na podstawie hologramu na szybie samochodowej, która znalazła się na dzikim wysypisku na ulicy Beskidzkiej.
  PRZECZYTAJ TAKŻE: Poznań: 500 złotych kary dla bałaganiarza

  - Zaintrygowała nas ta szyba, bowiem hologram zawiera również numer rejestracyjny samochodu - mówi Przemysław Piwecki ze straży miejskiej. - Sprawdziliśmy w bazie danych nazwisko właściciela pojazdu i złożyliśmy mu wizytę. Poznaniak twierdził jednak, że kilka miesięcy temu sprzedał samochód i na dowód swoich słów przedstawił umowę sprzedaży.

  PRZECZYTAJ TAKŻE: Poznań: Sterta śmieci ciągle rośnie

  Na umowie było oczywiście nazwisko i adres nowego właściciela pojazdu. Ten był bardzo zaskoczony wizytą strażników i szybko przyznał się, że wyrzucił śmieci właśnie w lasku na ulicy Beskidzkiej. Zapłacił 200 złotych mandatu i posprzątał swoje odpadki.

  Był to drugi przypadek w historii straży miejskiej złapania pirata ekologicznego na podstawie szyby z auta. Kilka lat temu, na podstawie analizy hologramu na kilku szybach znalezionych w lesie trop zaprowadził do warsztatu samochodowego, którego właściciel w ten sposób pozbywał się starych części.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo