Malują ściany, wycinają szablony

  Malują ściany, wycinają szablony

  BEM

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  ściana Cafe Mięsna
  1/6
  przejdź do galerii

  ściana Cafe Mięsna ©Beata Marcińczyk

  Trwa malowanie ścian pięciu poznańskich kamienic przez mistrzów murali
  CZYTAJ TEŻ - PRACE NA MURACH WRĄ

  Blu z Włoch maluje mur kamienicy przy ulicy Kantaka 8/9. Mało kto wie, jak artysta wygląda. Maluje zakapturzony, w masce. Sam obsługuje podnośnik.

  Na ścianie widać już białe zarysy postaci, które tworzyć będą ogromny obraz. Jego mural wzbudza najwięcej ciekawości, bo to artysta, który tworzy dzieła zaangażowane społecznie.
  Etapy jego pracy, jak i czterech pozostałych artystów tworzących przy ulicy Grobla 18 (Kenor z Hiszpanii), Taczaka 11 (Remed z Francji), Woźnej 13 (Erosie z Holandii) i Garbary 41(Sam3 z Hiszpanii) można oglądać na bieżąco. Na efekty końcowe trzeba czekać do piątku.

  Festiwalowi Murali Outer Spaces 2011 towarzyszyły dzisiaj warsztaty pt. How to make Banksy, podczas których można było poznać techniki tworzenia profesjonalnego szablonu.

  - Prowadzi je Kobayashi, poznaniak. Nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania. Na sali jest już około 30 osób, a wciąż dochodzą nowe - mówi Agata Pakieła ze stowarzyszenia Inner Art, które jest organizatorem festiwalu.

  Kto spóźnił się na warsztaty w Galerii The Rootz przy Kantaka może jeszcze dzisiaj wybrać sie do kina Muza na dwa filmy o street - art. O godz. 19.30 wyświetlony będzie "Bomb it 2", a o 21. 15 "Wyjście przez sklep z pamiątkami". Wstęp kosztuje 5 złotych.

  Jutro rozpocząć się malowanie ścian Cefe Mięsna od strony ulicy Mostowej. Tu wielki obraz na ścianie tworzyć będą Autone z Gdańska i Tone z Poznania.

  Najnowsze informacje z Wielkopolski wprost na Twoją skrzynkę - zapisz się do newslettera

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo