Włoszakowice: Hala sportowa powstaje z dofinansowaniem

  Włoszakowice: Hala sportowa powstaje z dofinansowaniem

  Karolina Sternal

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Mury hali już stoją. Trwa wznoszenie konstrukcji dachu

  Mury hali już stoją. Trwa wznoszenie konstrukcji dachu ©Karolina Sternal

  Mury hali sportowej już widać, ale to niejedyna inwestycja oświatowa w gminie. Dzięki unijnej dotacji szkoły we Włoszakowicach i Krzycku Wielkim przechodzą właśnie termomodernizację.
  Mury hali już stoją. Trwa wznoszenie konstrukcji dachu

  Mury hali już stoją. Trwa wznoszenie konstrukcji dachu ©Karolina Sternal

  Oświatowe inwestycje w gminie Włoszakowice w tym roku nabrały szczególnego tempa. Najważniejszą z nich jest budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach.

  Obiekt będzie miał ponad 1100 metrów kwadratowych powierzchni i będzie spełniał rolę placówki środowiskowej, z której korzystać będą nie tylko uczniowie, ale także kluby sportowe i organizacje społeczne działające na terenie gminy. Sprzyjać temu będą założenia przyjęte już na etapie projektowania gmachu.

  W hali można grać w piłkę ręczną, nożną, w siatkówkę i koszykówkę oraz w unihokeja i tenisa ziemnego. W razie konieczności boisko można podzielić na trzy mniejsze. Zmaganiom może przyglądać się aż 354 osoby, tyle maksymalnie może pomieścić widownia.

  Hala ma także pełne zaplecze sanitarne i socjalne oraz jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt będzie kosztował ponad 5 mln zł, a jego oddanie ma nastąpić w przyszłym roku.

  Równolegle z budową hali w szkołach we Włoszakowicach i Krzycku Wielkim prowadzona jest termomodernizacja. Na ten cel gmina pozyskała ponad 1,5 mln zł dotacji unijnej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Całkowity koszt inwestycji to ponad 1,8 mln zł.

  - Zakres przeprowadzanych robót jest bardzo szeroki i sprawi, że warunki w obu szkołach znacznie się polepszą - zaznacza Stanisław Waligóra, wójt Włoszakowic.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo