Powiat poznański: Dla poznaniaków będzie taniej w górach?

  Powiat poznański: Dla poznaniaków będzie taniej w górach?

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W Suchym Lesie gościli swego czasu górale z gminy Poronin

  W Suchym Lesie gościli swego czasu górale z gminy Poronin ©Robert Domżał

  Ulgowe bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego i wybranych muzeów, a nawet na niektóre wyciągi narciarskie na Podhalu - oto korzyści dla mieszkańców powiatu poznańskiego, które mają wynikać z umowy o współpracy między powiatami poznańskim a tatrzańskim.
  W Suchym Lesie gościli swego czasu górale z gminy Poronin

  W Suchym Lesie gościli swego czasu górale z gminy Poronin ©Robert Domżał

  Porozumienie negocjują starostwa poznańskie i tatrzańskie. W czasie negocjacji rozmawiano też o zniżkach w wybranych restauracjach i domach wypoczynkowych.

  - Mieszkańcy Pyrlandii, jak mówią na poznaniaków podhalańscy górale, są mile widziani w Tatrach - mówi Michał Zielewicz, prezes poznańskiego oddziału Związku Podhalan.

  A co w zamian za zniżki i bilety zaoferuje góralom powiat poznański?

  - Będzie nam miło gościć u nas z koncertami i wystawami góralskie zespoły regionalne, twórców ludowych, promować podhalańską sztukę kulinarną i przybliżać ciekawe tradycje i zwyczaje Podhala - mówi Maria Lipska, dyrektor gabinetu starosty poznańskiego. Góralom zależy też na tym, by mogli się promować u nas w czasie Euro.

  - Przez promocję chcemy przyciągnąć na Podhale jak najwięcej mieszkańców aglomeracji poznańskiej - dodaje Michał Zielewicz.

  Umowę o współpracy podpiszą starostowie: tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski i poznański Jan Grabkowski. W delegacji samorządowców z Podhala będzie Bronisław Stoch, wójt gminy Poronin, krewny skoczka narciarskiego Kamila Stocha. Górale zabiegają o turystów na wiele sposobów. Z okazji ślubu księcia Williama starosta tatrzański przesłał młodej parze życzenia i oscypki. Do życzeń dołączono zaproszenie do odwiedzenia Podhala.

  Najnowsze informacje z Wielkopolski wprost na Twoją skrzynkę - zapisz się do newslettera

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo