Centrum Bridgestone będzie w Poznaniu!

  Centrum Bridgestone będzie w Poznaniu!

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Po firmach Carlsberg, MAN, Duni, Centrum Innowacji Microsoft, Franklin Templeton Investments, które mają już w Poznaniu swoje centra finansowo-księgowe, teraz czas na Bridgestone Europe.
  - W ostatnim etapie o utworzenie centrum finansowo-księgowego z Poznaniem rywalizowała Bruksela - mówi Marcin Przyłębski, dyrektor biura obsługi inwestorów i promocji inwestycji Urzędu Miasta. - Wygraliśmy. Myślę, że decydujący był potencjał rynku pracy w Poznaniu: wykształcona kadra, pracownicy znający języki obce. Istotne było także wsparcie poznańskich władz przy załatwianiu formalności administracyjnych w związku z rozbudową fabryki Bridgestone przy ulicy Bałtyckiej - dodaje Przyłębski.

  Centrum ma być uruchomione w czerwcu. Obecnie firma prowadzi rekrutację pracowników. Poszukiwane są osoby ze znajomością języków: angielskiego, włoskiego, francuskiego, hiszpańskiego czy niemieckiego. Będą one obsługiwać spółki tego koncernu funkcjonujące na terenie Europy (z wyjątkiem Rosji).

  - W pierwszym etapie zatrudnienie w centrum znajdzie 115 osób - twierdzi M. Przyłębski. I dodaje, że firma nie wyklucza zatrudnienia większej liczy pracowników - łącznie ok. 200.

  Bridgestone poszukuje w tej chwili biura dla swojego centrum finansowo-księgowego. Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez "Głos" wynika, że będzie to biurowiec Skalar Office Center.

  Jednocześnie w ubiegłym roku Bridgestone Europe ogłosił decyzję o rozbudowie fabryki w Poznaniu, w której produkowane są opony do samochodów osobowych. Na ten cel przedsiębiorstwo zamierza przeznaczyć ok. 105 mln euro. Inwestycja pozwoli na zwiększenie produkcji o 5,6 tys. opon na dobę. Ten poziom zostanie osiągnięty w 2014 r. Planuje się, że nowe maszyny rozpoczną pracę już na początku przyszłego roku.

  W związku z rozbudową zakładu zatrudnionych zostanie ok. 200 nowych pracowników. Władze Bridgestone Europe podejmując decyzję o rozwijaniu produkcji w Poznaniu, podkreślały, że jest to "wyraz zaufania dla tutejszych pracowników" i "uznanie dla wysokiej jakości produkcji".
  M. Przyłębski podkreśla, że m.in. przykład firmy Bridgestone, która funkcjonuje na poznańskim rynku i nadal chce się tutaj rozwijać, jest zachętą dla nowych inwestorów.

  Najnowsze informacje z Wielkopolski wprost na Twoją skrzynkę - zapisz się do newslettera

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo