Poznań: Mężczyzna oskarżony o uprowadzenie syna

  Poznań: Mężczyzna oskarżony o uprowadzenie syna

  Alicja Lehmann

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jest akt oskarżenia dla Radosława K., który uprowadził i przez ponad rok przetrzymywał swojego małoletniego syna na Dominikanie. Mężczyzna stanie przed sądem już w najbliższy czwartek.
  Poznańska prokuratura wystosowała akt oskarżenia przeciwko Radosławowi K.

  PRZECZYTAJ TAKŻE: Areszt za porwanie syna

  Mężczyzna oskarżony jest o to, że w październiku 2009 roku uprowadził swojego nieletniego syna i - wbrew woli jego matki - przez ponad rok czasu, ukrywał się z dzieckiem na Dominikanie.

  Radosław K. nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Przed sądem stanie już w najbliższy czwartek.

  O porwaniu 9-letniego Alberta media pisały już w 2009 roku. W październikową sobotę chłopiec spotkał się ze swoim ojcem. Jego rodzice rozstali się. Albert pozostawał pod opieką matki, a z Radosławem K. widywał się w ramach przyznanych mu widzeń.

  Po południu mężczyzna nie oddał dziecka matce, wysyłając jedynie SMS-a, że teraz on będzie się nim zajmował. Po tym wyjechał z kraju.

  Alberta szukała policja oraz fundacja Itaka. Za mężczyzną wydano Europejski Nakaz Aresztowania. Dzięki prywatnemu śledztwu matce chłopca udało się ustalić, że jej syn wraz z ojcem przebywają na Dominikanie.

  W styczniu 2011 roku Radosław K. został zatrzymany przez władze dominikańskie i wydalony z kraju. Samolotem poleciał do Monachium, skąd do kraju, na podstawie ENA, sprowadziła go poznańska prokuratura. Od stycznia przebywa w areszcie i czeka na proces.

  PRZECZYTAJ PODOBNE: Sąd: Zabranie dziecka to nie przestępstwo

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo