Poznań: Orkiestra MPK zdobyła Grand Prix w międzynarodowym...

  Poznań: Orkiestra MPK zdobyła Grand Prix w międzynarodowym konkursie

  KAEF

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Orkiestra Miasta Poznania, działająca przy MPK zdobyła główną nagrodę w międzynarodowym konkursie. Jury doceniło naszych muzyków w kategorii estradowej.
  Poznańska orkiestra wzięła udział w V Międzynarodowych Spotkaniach Orkiestr Dętych Alte Kameraden w Gorzowie Wielkopolskim. Uczestniczyła w dwóch organizowanych przy okazji konkursach: marszowym, ulicami miasta oraz estradowym, który odbywał się na bulwarze nad Wartą.

  W tym drugim muzycy zaprezentowali trzy utwory: "A Festive Overture" Alfreda Reeda, "Suitę Ludową" Stanisława Renza w opracowaniu Mariana Frankowskiego oraz "Gershwin" w aranżacji Warrena Barkera.

  I właśnie ten występ przypadł do gustu członkom jury. Postanowili przyznać poznańskiej orkiestrze dętej główną nagrodę Grand Prix (symbolicznie wręczono statuetkę autorstwa gorzowskiego rzeźbiarza Andrzeja Moskaluka).

  To nie pierwszy sukces muzyków z Poznania. A i teraz konkurencja była spora. Oprócz naszej orkiestry w festiwalu brało udział także siedem innych (nie tylko z Polski, ale również z Czech, Austrii i Niemiec).

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo