Poznań: Tramwajem dojedziesz na mecz szybciej i... za darmo

  Poznań: Tramwajem dojedziesz na mecz szybciej i... za darmo

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Sobotnie spotkanie Lecha Poznań z Ruchem Chorzów rozpocznie się o 19.15, ale już dwie godziny wcześniej zamknięte dla ruchu zostały ulice Bułgarska (odcinek od Grunwaldzkiej do Marcelińskiej w obu kierunkach) oraz Grunwaldzka (od Grochowskiej do Bułgarskiej w stronę Junikowa). Nieprzejezdne będą również uliczki wokół stadionu: Świerzawska, Wałbrzyska i Węgorka.
  PRZECZYTAJ TAKŻE: Poznań: Weekendowe utrudnienia na drogach

  Objazdy wyznaczono ulicami Marcelińską, Grochowską, Promienistą, Taczanowskiego i Jugosłowiańską. Tak będzie trzeba jeździć do godziny 20.45.

  Później, do czasu rozejścia się kibiców, i te ulice trzeba będzie omijać.
  Dodatkowo zamknięta dla ruchu zostanie wtedy ulica Grunwaldzka (od Bułgarskiej do Węgorka w stronę Junikowa i od Jawornickiej do Palacza w kierunku centrum miasta) oraz ulice Jugosłowiańska, Taczanowskiego i Ściegiennego. Trzeba też zwracać uwagę na dodatkowe zakazy parkowania.

  Tak samo będzie trzeba jeździć w niedzielę, kiedy na Bułgarskiej zagra Warta z Podbeskidziem Bielsko-Biała.. Tyle że zmiany zostaną wprowadzone wcześniej, bo około 14.30 i potrwają do czasu rozejścia się kibiców (mecz skończy się około 18).

  Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, trzy godziny przed meczami uruchomione zostaną dodatkowe linie tramwajowe nr 30. Będą jeździły co 10 minut z Towarowej na Budziszyńską przez Kaponierę.
  Częściej będą jeździły tramwaje linii 1, 6, 13 i 15.

  Przed spotkaniami i w ich trakcie ulicą Bułgarską będą mogły jeździć autobusy. Zostanie ona zamknięta dla pojazdów MPK dopiero po zakończeniu meczów. Wtedy linie numer 50, 63, 91 oraz A zostaną skierowane objazdem przez ulice Grochowską i Promienistą.

  Kibice na mecze będą mogli jeździć bez kasowania biletów - dwie godziny przed meczem i trzy godziny po zakończeniu spotkania.

  Kibicu, postaw na tramwaj - radzą drogowcy. Tak dojedziesz na weekendowe mecze na stadionie szybciej, wygodniej i nie będziesz musiał szukać parkingu. A to ważne, bo strażnicy miejscy zamierzają przyjrzeć się miejscom, w których fani piłki zostawiają auta. I ostrzegają, że pojazdy zostawione na ulicach Ptasiej i Grunwaldzkiej zostaną odholowane (dla kierowcy to koszt nawet 600 zł).


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo