Dogrywka akcji "Głosu" - "Drzewko za makulaturę"

  Dogrywka akcji "Głosu" - "Drzewko za makulaturę"

  KAS

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Tydzień temu zebraliśmy 6 ton makulatury - dzięki temu ocaliliśmy przed wycinką 84 dorosłe drzewa

  Tydzień temu zebraliśmy 6 ton makulatury - dzięki temu ocaliliśmy przed wycinką 84 dorosłe drzewa ©Fot. Grzegorz Dembiński

  Mają Państwo makulaturę, której nie chcecie wyrzucać ot tak do śmieci? Na tarasie bądź w ogrodzie jest miejsce na kilka dodatkowych roślin? Chcą się Państwo razem z "Głosem Wielkopolskim" przyczynić do ocalenia kilku co najmniej drzew? Wszystko to można zrobić za jednym zamachem dziś, w Poznaniu, między godzinami 10 a 14.
  Tydzień temu zebraliśmy 6 ton makulatury - dzięki temu ocaliliśmy przed wycinką 84 dorosłe drzewa

  Tydzień temu zebraliśmy 6 ton makulatury - dzięki temu ocaliliśmy przed wycinką 84 dorosłe drzewa ©Fot. Grzegorz Dembiński

  PRZECZYTAJ TAKŻE: Poznań: Drzewko za makulaturę - kontynuacja naszej akcji!

  Wystarczy przyjść na ul. Marcelińską, przed budynek redakcji "Głosu" , przynieść co najmniej 5 kilogramów makulatury i dołączyć do tego specjalny kupon (dziś publikujemy go na str. 5).
  Za to wszystko można dostać piękną sadzonkę świerka, jodły lub tui - wyhodowane w szkółce leśnej w Racocie w Nadleśnictwie Kościan.


  Akcja "Drzewko za makulaturę" jest przez "Głos Wielkopolski", Lasy Państwowe i firmę Stena Recycling organizowana już po raz czwarty. Za każdym razem cieszy się ogromnym zainteresowaniem - rok temu rekordziści przyjeżdżali do nas busami, a drzewka, które rozdaliśmy (a były to dęby szypułkowe, kasztany i buki), szumią już pewnie jako całkiem spory las - taki młodnik jeszcze .

  W tym roku akcja ma szczególny wymiar - obchodzimy bowiem Międzynarodowy Rok Lasów pod hasłem "Lasy dla ludzi". Dzięki drzewkom , które rozdajemy, każdy może poczuć się właścicielem choćby maleńkiego zagajnika.

  A tegoroczna akcja już dała świetny efekt. Dwa dni zbiórki w ubiegły weekend przyniosły imponujący - jak na krótki czas trwania - wynik. Udało się nam zebrać 6 ton makulatury - taka ilość pozwala zaś ocalić przed wycinką 84 dorosłe drzewa . I to sprawiło, że zdecydowaliśmy się powtórzyć akcję w tym tygodniu.

  Leśnicy z Lasów Państwowych dali nam tym razem do dyspozycji niemal trzy tysiące sadzonek drzew i krzewów iglastych. Każde było w małej doniczce, każde w świetnej formie i znakomicie wyglądające, każde z dużymi szansami na to, by zmienić się w pokaźną roślinę. Drzewka czekają teraz na swoich nowych właścicieli.

  Akcja potrwa dziś od godz. 10 do 14 w redakcji "Głosu Wielkopolskiego" (wejście od ul. Marcelińskiej).

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy aby na pewno 10-14 ?

  Dorota (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 49 / 29

  Jeśli sie szumnie zapowiada akcję trwajacą w godzinach od 10 do 14 tej, to po 13 tej ktos tam powinien jeszcze byc. Tymczasem wszyscy juz pojechali, bo ponoć nie było zainteresowania akcją. To...rozwiń całość

  Jeśli sie szumnie zapowiada akcję trwajacą w godzinach od 10 do 14 tej, to po 13 tej ktos tam powinien jeszcze byc. Tymczasem wszyscy juz pojechali, bo ponoć nie było zainteresowania akcją. To niepowazne. Nie kazdy mógł tam dotrzec o 10tej. Na przyszłosc organizatorzy mogliby sie wywiązywać ze zobowiazań i być dostepni w godzinach wczesniej zapowiadanych na łamach prasy a nie krócej.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo